brukselden iphone 4s 1100tlye almak mantıklı mı?

arkadaslar soru baslıkta. kayıt parası fln flan kırdırmı muhabbetlerı nasıl oluyor? yoksa burdan mı alayım hangısı mantıklı

1100 TL çok uygun fiyat. Ama dikkat et oradaki GSM operatörüyle Locked olarak alma, yani GSM operatörüyle anlaşarak alma. Bağımsız olarak al, gelince de pasaportuna kaydettir.

  • sıfırbir  (18.05.12 15:43:40)
burda pasaport kayıtlı 14004 satılıyordu. sımdı ordan alıcam pasaporta ısletme fln ucretlı mı bırde geldıgımde dırek kartımı takınca calısır mı telefon. kırdırtma muhabbetlerı fln var bılgı verırsen bıraz sevınırım

  • slash01  (18.05.12 15:47:45)
ben geçen yaz geldim, 10tlye avea bayiinden pasaportuma kaydettirdim(bu olayın değiştiği hakkında söylenti var ama bilemiyorum). Pasaportuna kaydettirmen için yurtdışına yakın vakitte çıkış yapmış kişinin pasaportu gereklidir. Telefonun locked(yine dediğim gibi oradaki GSM operatörü ile anlaşmalı alırsan locked olur bu da başka operatörlerde çalışmaayacağı anlamına gelir, sana önerim GSM operatörlerinden bağımsız al) ise burada çalışmaz ama kıran yerler de var.

  • sıfırbir  (18.05.12 15:59:21)
jeaılbreak kotu bır yanı vardı sanırım neydi o bırsey yapılamıyordu fln?

  • slash01  (18.05.12 16:05:16)
bağımsız alacak zaten kz arkadasım getırıyor kabın memuru o kendı pasaportuna ısletıcek gelırken. bagımsız alacak. onun dısında ne ıslem kalıyor dırek kartı takıp calıstırabılır mıyım? bıde yurtdısından aldıgım ıcın garantı olayı nasıl oluyor trde?

  • slash01  (18.05.12 16:06:36)
Geçen hafta kayıt yaptırdım 10 tl istediler turkcell'den ona da kıllık çıkaracaktım (çünkü önceki kayıtlarda ücret alınmamıştı) neyse dedim, bu kadar. Başka bir ücret alınmadı.

  • nicotinell sakizli muhallebi  (18.05.12 16:09:16)
apple storedan alıyorsa genelde onların garantisi international oluyor ama burada apple store nerede var orası meçhul, sanırım istanbulda vardı. Evet, zaten getirip takınca sim kartını direk çalışır ama pasaporta kaydettirmezsen 30 gün gibi bi sürede kapanabilir. Başka bir işleme gerek yok. Jailbreak yaparsan garantisi yanar telefonun.

  • sıfırbir  (18.05.12 16:09:47)
appstoredan degılde baska bır magazadan alsa uluslararası garantısı olmuyor mu? appstoredan aldıgımızda dırek burda bır ucret odemeden yaptırabılıyorum ozaman ıstanbulda?

  • slash01  (18.05.12 16:20:23)
O ancak satan yerin ne kadar uluslararası olduğuna bağlı fikrimce. Yine bi sorun, çok haşin kullanmadığın sürece apple ürünlerine bir zarar gelmez kolay kolay ama haklısın yani garantisi olsa çok iyi olur.

  • sıfırbir  (18.05.12 16:27:38)
tesekkurler cevaplar ıcın

  • slash01  (18.05.12 16:43:58)
türkiye'de apple store yok. yani yurt dışından alınma cihazların international garantisi burada bir işe yaramıyor. telefon bozulursa anca yurt dışına çıktığında ya da tanıdığın biri çıktığında telefon official bir apple store'a götürülecek. ya da burada paralı özel servisleree vereceksin.

  • sir gawain  (18.05.12 16:56:00 ~ 17:01:06)
Uluslararası garanti 1 yıl yanılmıyorsam. Yani yurt dışından alınan telefon faturalıysa buradaki yetkili servisler ücretsiz servis vermek zorundalar ilk bir yıl. Ayrıca söylediğiniz fiyat için bu riske girmeye değer bence.

  • nicotinell sakizli muhallebi  (18.05.12 16:56:33)
dıyelım kı arızalandı nereye verıcem bellı br adres var mı? bırde 100 mılyona fln garantı verenn yerler varmıs bır arkadasım demıstı var mı oyle bırsey

  • slash01  (18.05.12 17:02:54)
arkadaslar iphone 4 mus ya s degıl 1100 uygun mu sızce

  • slash01  (18.05.12 17:22:08)
yine de sıfır bi iphone 4 için fena değil derim

  • sıfırbir  (18.05.12 19:43:43)