firefox yardım

dün gece biricik tilkim hayata veda etti, simgeye tıklar tıklamaz göçüyor kendisi, silip tekrar kurmak niyetindeyim ama yer imlerime ne olacak? onları kurtarabilir miyim?

not: opera kullan gibi önerilerle gelmeyin canlar, zaten opera da kullanıyorum ama önemli olan sık kullanılanlara ulaşabilmem şu anda.

silip tekrar yüklerseniz yer imleriniz kaybolmaz diye biliyorum ben ama

  • moroff  (25.09.08 13:09:46)
firefox profil klasöründe vardır bookmark dosyan. gizli dosyaları göster seçeneğini işaretle. documents and settings'te application data gibi bi klasör olması lazım. onun içinde mozilla vardır. oralarda pqzu2mqe.default gibi bi klasör olması lazım, o senin profil klasörün işte. onun içinde "bookmarkbackups" klasörü var. ordan kurtarabilirsin. bu profil klasöründen başka şeyler de kurtarabilin istersen. hatta istersen komple al profil klasörünü.

  • edge_nabby  (25.09.08 13:15:02 ~ 13:18:40)
safe mode'da açmayı deneyin:
support.mozilla.com

benim teyzem böyle yaptı yüklü bir çek aldı.
  • 386 dx  (25.09.08 13:16:04)
ekleme: öncelikli olarak "386 dx"in dediğini dene. güvenli kipte açmaya çalış. firefox'un hata vermesinin sebebinin yeni yüklediğin bir eklenti veya tema olduğunu düşünüyorsan, o eklentiyi etkisizleştir güvenli kipte. hatta hepsini etkisizleştirip daha sonra firefox'u normal açmayı dene falan...

  • edge_nabby  (25.09.08 13:19:32 ~ 13:22:01)
safe mode da bir işe yaramadı hatta silip tekrar kurdum ama hala açıldığında çöküyor, neden olabilir bu? insana zorla chrome kullandırtırlar bunlar mirim

  • patricia teyze  (25.09.08 13:40:37)
sildikten sonra firefox'un yüklendiği klasördeki her şeyi silip sonra tekrar yüklemeyi deneyin.

  • moroff  (25.09.08 13:44:37)
Son verilen cevabı uygulamadan önce iki kere düşünün, yoksa yer imlerini toptan kaybedersiniz :)

Chrome yükle bence, sonra da firefox'tan yer imlerini import et. Yer imleri chrome'a geçer böylelikle.
  • harzem  (25.09.08 21:52:52)
benim dediğim şey çok kolay. niye öyle yapmıyorsun? profil klasöründen alabilirsin yer imlerini.

  • edge_nabby  (26.09.08 01:19:25)