Bu kompiter kaç para eder?

Lise bitiyor, ben de diyorum ki elimdeki bilgisayarın birkaç parçasını yenileyeyim ya da bunu satıp yenisini alayım, bir de üstüne laptop alayım. Evdeki pc biraz oyun bilgisayarı stayla olucak, laptop da işte ağır olmayan photoshop, fireworks, after efects işleri falan için.

Elimdeki bilgisayarın özellikleri şöyle:
Islemci: Intel Core 2 Quad Q8200 @ 2.33GHz
RAM: 4,00 GB Dual-Channel DDR2 @ 333MHz
Anakart: Foxconn G31MX Series (Socket 775)
Ekran Kartı: ATI Radeon HD 3600 Series
HDD: 625GB Western Digital WDC WD6400AACS-00G8B0 ATA Device (SATA)

şimdi ben bu alete yaklaşık 300 liralık masraf yaparak 1-2 parçasını değiştirerek oyun bilgisayarı yapabilir miyim? Öyle en yüksek ayarında CoD oynayayım'cı değilim ama normal ayarında Syndicate oynarken de kasmasın yani.

Yoksa aleti bu şekilde satıp yeni bi alet almak mı daha mantıklı olur? Kaça gider ki bu alet?

biraz düşük gidibilece fiyatlardan yazacağım, şimdi çıkıp biri itiraz etmesin, ölücü değil realistim.

işlemci: 150'den fazlaya alıcı bulmaz
ram: 100
anakart: bu anakarta para verebilecek var mı bilmiyorum ama 50-60 civarı
ekran kartı: 60-70
hdd:100-120

300 liralık masrafla ekran kartını değiştirebilirsin o da seni idare eder. ama değiştirsen daha iyi.
  • saiko  (17.05.12 17:10:15)
ortalama 400 tl'ye gider yani size göre bu kasa. 400'ün üstüne 600 ekleyip toplama bi kasa yapabilir miyim dediğim gibi orta düzey bi' oyun bilgisayarı ayarında?

  • hjarteblod  (17.05.12 17:34:56)
300-400 arası gider sorunsuzsa en fazla. satıp yeni bir kasa toplarsanız hem uzun ömürlü hem performanslı birşeyler yapılabilir.
1000 liraya çogzel şeyler çıkar ortaya monitör falan ihtiyacınız yoksa.

  • cura ut valeas  (17.05.12 17:45:08)