[]

kürtaj görüntüsü gerçek mi

+18 miş ve iğrençlik içerebilir.!!
hakkaten kürtaj yapıldığında böyle mi çıkıyor?
ya da şöyle diyelim. belki bu kadar düzgün çıkmıyordur ama, embriyo vs o andaki adı her neyse anne karnındaki hali bu mudur? yani nerdeyse bebek haline gelmiş bu görüntüdeki.

Edit:
bunun nesinin +18 olması gerekiyor ki. iğrenç uyarsını yaptım zaten.

bu kadar muntazam mı çıkıyor demedim. anne karnında bu halde mi oluyor bebek diye soruyorum. çünkü bildiğim kadarıyla kürtaj 10. haftaya kadar yasal. 10 haftada bebek bu kadar gelişmiş oluyor mu? resmen eli ayağı, gözü, kafası olmuş artık.

 
şimdi yanımdaki kızlara sordum, evet böyleymiş.


 • trajikomix  (17.05.12 13:29:35) 
amk bi de muzaffer bir komutan gibi poz vermişler. öncelikle +18 olmalıydı bu soru. bunun haricinde de bazı durumlarda o embriyoyu parçalayarak, kazıyarak çıkarıyorlar.


 • bilmemkacincinick  (17.05.12 13:38:42) 
benim de kazıyarak çıkartılıyor diye biliyorum. o ne lan öyle dalından meyveyi koparmış gibi.


 • saturn  (17.05.12 13:41:54) 
yok artık. böyle değildir heralde. hem o dışındaki baloncuk ne?


 • elorelia  (17.05.12 13:45:08) 
o baloncuk kese. onun içinde büyüyor bebek


 • yug toreni  (17.05.12 13:51:24) 
kürtaj ama muhtemelen haftası ileri bir kürtaj. 10 haftalıktan büyük duruyor. eğer annenin hayatı tehlikedeyse ya da acil bir abortus (kürtajın latince adı) ise karın açılıp oradan alınabilir.

ama tabii normal kürtajlar böyle olmuyor
 • la noix  (17.05.12 13:53:00) 
body worlds sergisinde fetüslerle ilgili bir bölüm vardı. evet bu kadar, daha küçük ya da daha büyük de olabiliyor. 8 haftalık fetüs 1 parmak boğumu kadar filandı sanıyorum çok net hatırlamasam da. bu da öyle gibi. minicik bişey. zaten bir anda bebek formuna girmiyor ki, ilk günlerde daha bu şekli alıyor ve sonra gelişiyor.

nasıl böyle çıkartmışlar bilmiyorum, medikal kısmıyla ilgili çok bilgim yok ama o sergide çok daha küçük fetüsleri bile bu şekilde sergilemişlerdi, o dışındaki baloncuk da içinde yaşadığı şey işte, unuttum adını. bebek doğmadan su gelir ya, bu zar yırtılıyor o su geliyor, bebek doğduktan sonra bu zar da çıkıyor içinden kadının.

edit: www.saglikpark.com
 • dasher  (17.05.12 13:53:35 ~ 13:58:04) 
normal kürtaj kazıyarak oluyor diye biliyorum.


 • schlingel  (17.05.12 14:44:19) 
ya bildiğin bebek lan bu:(


 • isyanim var ulaan  (17.05.12 14:49:55) 
cerrahi kurtaj yalnizca d&c de denen kazimayla olmuyor, rahim iceriginin vakumla emilmesi gibi yontemler de var. bunlar elbette ilk uc ay icin. ikinci uc ayda d&e (dilation & evacuation) denen yontemle rahmin icindeki yapilar ve fetusun disari cikarilir.

bu yontemlerde bu sekilde saglam kalmis bir fetus gormek zor oldugu icin bu resimdeki fetusun ameliyatla alindigini dusunuyorum. buyuk ihtimal dis gebelik sonucu olmustur. daha uzak bir ihtimal de gebelik sirasinda histerektomi olabilir.

resimdeki fetus de tahminim 10 haftadan kucuk. el ve ayaklar 5 ve 8. hafta arasinda olusurken kafa ve goz daha onceden de belli olmaya basliyor.

edit: tabi cok mantikli diger bir ihtimal de dusuk, nasil aklima gelmediyse.
 • tom riddle  (17.05.12 15:25:23 ~ 15:34:27) 
kürtaj değildir. dışındaki baloncuk kısmı kesesi. düşük sonrası çekilmiş olma olasılığı daha yüksek. bazen hiç bozulmadan böyle düşükler olabiliyor.


 • gyne  (17.05.12 15:30:21) 
8 Haftalıktan büyük gibi sanki.

Ultrasonda bakan oldu mu bilmiyorum 8-10 haftalık bebeğe. Kalbi var, ve pıt pıt pıt pıt pıt pıt pıt pıt atıyor. Duyuyorsunuz. Eli kolu hareket ediyor. O resimde gördüğünüz fetüs var ya; bu fotoğraf çekilirken o küçük kalbi durdurulmuştur, ya da az sonra durdurulacaktır. İnsan inşallah tıbbi bir gerekçeyle hamilelik sonlandırılmıştır diyor.

(Doğum kontrolü yöntemlerini kullanmayıp, zevkini yaşayıp, hamile kalınılıp, sonra da kürtaj yaptıranların ta amk...)
 • franz kafka  (17.05.12 15:30:31) 
vakum yontemı dedıklerı sey mı acaba ya.


 • fenerliyim ama feneri delgado  (17.05.12 16:51:29) 
@fenerliyim ama feneri delgado, değil vakumu bu kadar bebeğe uygulayamazlar


 • niye ama  (17.05.12 20:23:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.