rammstein keine lust

www.youtube.com klibinin olayı nedir

en.wikipedia.org
çevirip bana da anlat :)

  • neira  (16.05.12 22:37:04)
Videoyu izleyeyim, vikipedidekini çeviricem

Edit:yazmaya başladım, bitmeden başkası yazarsa bozulurum vallahi
  • dampire  (16.05.12 22:49:12)
üne şöhrete o kadar doyduk ki, bu hale geldik diyor panpa. "tüm bu doyumun üzerine müziğe adeta baştan başlamak istedik, bu klipte de bunu annattık" diyor.

dampire sen gene yaz, ben özet geçtim.
  • jangara  (16.05.12 22:52:45 ~ 22:54:26)
Öncelikle şarkının adı; Keine Lust, sözde de ich hab' keine Lust olarak geçiyor, Lust istek demek, yani "canım istemiyor" şarkının teması.

Riçırd amcamız videonun yapılışıyla ilgili;
"Biliyorsunuz, bu kadar zaman sonra artık her şeye doyduk! Ün, başarı, para.Artık canımız hiçbir şey istemiyor. Hiçbir şey!!Şarkının ana fikri de bu. Başlangıç noktamıza geri döndük.Sadece müzik yapmak istiyoruz. İçinde yaşadığımız bu "sirk" bizi artık memnun etmiyor. O yüzden tekrar buluştuk sadece müzik çalmak için, sadece bir kez daha birlikte çalmış olmak için. Şişman olmamız da sadece bunu doygunluğu semblozie ediyor. Tek amacımız başladığımız noktaya dönmek."

Vikipedi'de ayrıca şu bilgi var:
Videoda grubun bir zaman sonra tekrar bir araya gelmesini anlatıyor ve bu nedenle müzik aletleri eskimiş ve tozlanmış durumda. Bütün grubun aksine klavyeci Flake'in hiç kilo almadığı gözüküyor (çünkü "canı istemediği hiçbir şeyi yapmamak", yemek yememeyi de kapsıyor). Elektrikli tekerlekli sandalyesiyle tam klavyenin çalacağı bölümde geliyor. Şarkı bitip bütün grup dağıldığında da, bütün şarkı boyunca yerinde oturan Flake artık dayanamıyor ve ayağa kalkıyor(ç.n. yani çalmadan önce canı yürümek bile istemezken, tekrar grup olup çalmak onu hayata döndürüyor ve mutluluktan, heyecandan yerine oturamıyor)

Edit: Bu yorum da duyuru tarihimin en sağlam yorumu oldu. Lütfen duyuruyu silme :)
  • dampire  (16.05.12 22:54:40 ~ 23:08:16)