Aynı anda iki farklı şehirde ssk'lı olmak (çalışıyor görünmek) mümkün mü?

Soru başlıkta, teşekkürler.

değil. müşterek sistem var nere gidersen git.

  • fempusay  (16.05.12 15:16:45)
ben de fempusay'ın dediği gibi sanıyordum lakin olabiliyormuş. bir müşterimin gün dökümünü alırken hem diyarbakır hem de şanlıurfa'da sigrotalı göründüğünü fark ettim. adamı uyardım başına iş alırsın falan diye. söylediğine göre sgk'ya gitmiş, orada herhangi bir problem olmayacağını söylemişler.yazdığım son cümle müşterimin aktardığı bilgi geri kalanını gözlerimle gördüm.

  • nicotinell sakizli muhallebi  (16.05.12 15:39:03)
kısmi çalışma yapılıyorsa mümkündür. örneğin; ayın 15 günü başka bir şehirde, ayın diğer 15 günü başka bir şehirde çalışılıyordur.

  • isyankar tosbaga  (16.05.12 15:53:49)
söylediğim şey babamın iş yerinde çalışan işçinin işten çıkarılmasının ardından sigortasının iptal edilmemesi üzerine sanıyoırum çalışma müdürlüğü elemanlarının adama söylediği meseledir. bu konuda muhasebecilerin de aynı görüşü paylaştıklarını ve başka bir yerde eski sigortayı kapatmadan çalışmanın imkanı olmadığını söylediler. ben de nasıl bilecekler ki? diye sordum. muhasebeci (smmm) ortak sistem evcut, ordan bulunuyor demişti. olay budur.

  • fempusay  (16.05.12 15:56:11 ~ 15:56:29)
mesela xholding istanbul'da tam zamanlı işim var ama izmir'deki yholding'e telefon aracılığıyla aktif şekilde bilmemne danışmanlığı yapıyorum. ne olacak bu durumda?

  • 9kuyruklukedi  (16.05.12 15:56:29)
istanbul izmit gibi veya izmir manisa gibi i2 şehirde olabilirsiniz. hatta uçakla gidilip gelinebilecekse yine olabilir. sadece bu durumu maliyeye ispat etmeniz yeterlidir. hatta birine fiilen diğerine evden de çalışabilirsiniz. ssk bu yönü ile ilgilenmez. sadece sizden ve işverenlerden alacağı prim ve kesintilere bakar.

  • ground  (16.05.12 15:58:09)
ya o ikinci şirket sana ödemeyi nasıl yapacak? danışmanlık durumu çok farklıdır. öğretim üyesi danışmanlık yapıyor ama sigortasını (es) üniversite yapıyor. döner sermayeye kesintisini yatırıyor, danışmanlık ücretinin geri kalanını cebe indiriyor. ilgili firma sana çıkışı nasıl yapacak? ikinci sorun için bu önemli.

  • fempusay  (16.05.12 15:58:16)
ekleme: mali müşavir de kesinlikle bir engel olmadığını teyit ediyor.

  • ground  (16.05.12 16:00:18)
mümkün

  • dokuzonbeş  (16.05.12 16:33:46)