Elektrikli Diş Fırçası

Dişlerini fırçalamaya fevkalade üşenen bir insanım. hiç içimden gelmiyor ama fırçalamak da istiyorum düzenli olarak.

elektrikli bi diş fırçası alsam bunun gazıyla fırçayabilir miyim? zevkli olur mu?
alırsam hangisinden alıyım?
iyi bişey midir bu elektrikli diş fırçası?

oral b'nin pille calisan bir modeli var, ben kullaniyorum gayet memnunum, dis doktoruna da sormustum, kullanirken dis etlerine cok bastirma demisti. boyle her disi tek tek, yukaridan asagiya dogru fircalamak gerekiyor. (normal dis fircasinda da boyle zaten sanirim.)

  • nazenin  (24.09.08 02:10:58)
Ben de aynı dertten mustaribim. Saat oldu gecenin üçü, hala gidip dişlerimi fırçalamış değilim. Her gece aynı şey..

Dediğin fırçayı ben 2-3 sene evvel aldım. İlk aldığında büyük bir gazla fırçalamaya başlıyorsun. Sonra gittikçe bıkıyorsun.. Çünkü alet titriyor ve bu titreşimler yüzünden ağzının içinde ordan oraya su sıçrıyor, macun sıçrıyor. Normal diş fırçası özlemiyle yanıp tutuşuyor, sonra da 1,90 YTL'ye satılan o güzelim sade diş fırçalarından alıveriyorsun.

Yine de bir dönem sana iyi gaz verir. Öneririm, bunu da denemiş ol en azından.
  • vita vinum est  (24.09.08 03:22:27)
ilk başta bi tuhaf geliyor da, son derece zevkli, 10-15 ytl civarına oral-b ler var denemeye değer.

  • thefirstfbli  (24.09.08 04:47:52)
$ahane, ayrica normal dis fircalarina gore cok daha iyi temizliyor. kesinlikle tavsiye

  • x daemon  (24.09.08 14:19:30)
eğlenceli birşey gibi bunlar, alışasıya kadar sana yardımcı olur gibi ama alıştıktan sonra zaten her türlü fırçalarsın.mesela ben ağzımda diş macunu tadı olmadan uyuyamıyorum, yatmadan evvel kestirmiş bile olsam gözler kapalı gidip fırçalayabiliyorum dişleri.bnm sorunumda evden çıkmadığım tatil sabahları lakin, o zamanlar dişlerimi fırçalamayı unutuyorum sabahları :) .

  • gabbelloto  (24.09.08 14:40:18)
bende aynen senin gibi düşünerek o pilli diş fırçalarından aldım, insanı teşvik ediyor bence. oral b nin yada colgate marka olanlar ve fiyatları uygun , denemeye değer.

  • gaia  (24.09.08 23:55:25)