Sallanan kamera ve dogma

Oturuldu bir takım şeyler söylendi imla kurallarıyla sallanan kamera üzerine.

Sinemada bu tekniğin adı neydi sevgili mordor'lular?
Hatırlayamazsam bana yine esmer günler düştü eyvah!
Motion'lı bir şeydi sanki. Değildi gibi de. Handheld camera falan da değil. Ne ola ki? Omuz kamerası da değil. Bir adı vardı tekniğin.

action? ben öyle biliyorum action kamera

  • ben smyrna  (14.05.12 23:29:26)
jimmy jib filan mı ki. neyi kastetiğini anlayamadım ben.

  • tepedeki psychedelic adam  (14.05.12 23:32:16)
ı ıh. değil ikisi de.
nerede okuduğumu da hatırlamıyorum ama dogma 95 ile ilgiliydi sanki.
kameranın çılgın atması. sürekli hareket halinde olması, titremesi, oraya buraya yakınlaşıp uzaklaşması. bunlarla ilgili bir terimdi.
  • goks  (14.05.12 23:34:39)
şu arrested development'daki gibi çekimden bahsediyor sanırım.

  • ben smyrna  (14.05.12 23:35:17)
Authentic Illusions

  • ben smyrna  (14.05.12 23:36:20)
şu tarz daha çok: www.youtube.com

  • goks  (14.05.12 23:37:38)
Dogma95

  • ben smyrna  (14.05.12 23:37:47)
In November 1999 the Polish director Roman Polanski visited the National Film School of Denmark. During his stay he confirmed that he knew of Dogma 95 but when asked if he would make a film in accordance with its principles, he answered: "Everybody makes them now. My 6-year-old daughter does it all the time when she is running around with her digital video camera

  • ben smyrna  (14.05.12 23:39:16)
aktuel kamera?

  • hala pek bi superkahraman  (16.05.12 03:07:31)