ne konusuyorsunuz bu kadar uzun uzadıya telefonda

evet sorum telefonda arkadaşları ,sevgilileri,nişanlıları ile gunde 2 -3 saat konusanlara

soru biraz sanki sitem eder gibi oldu ama benim niyetim aslında ogrenmek hayır yarın bir gun olursa bi kız arkadas nasıl konusacağım bilemiyorum.aslında konusacak bişeyler bulmakta zorlanırım diye dusunuyorum,bir de ben gereksiz veya herkesin malumu şeylerden konusmaktan hoşlanmıyorum.karşı tarafta benim gibi fazla konuşkan deilse ayvayı yedik.telefon malum çok pahalı luks zaten hiç boş gereksiz yere kullanmadım hep bi işim düştüğünde kısaca hal hatır sorar derdimi anlatıp kapatırım.
evet ne yapacağız bu çok büyük bir sorun mu onu da bilemiyorum ama bakarsın deli gibi aşık olur da dilim çözülürse bi daha da susturamazsınız maazallah.

kitap okuyun birbinize.

(bkz: sözlük bana konu bul lan allahsız)
  • babatema  (24.09.08 01:01:33 ~ 01:02:08)
valla bu benimde çevremde çok sık görüp hala anlayamadığım bir konu, hadi uzaktakilere bişi dememde,tüm günü beraber geçirip ayrıldıktan sonra yine telefona sarılıp arayan msj çeken bi sürü kişi var çevremde. yahu tüm gün yaptıklarını bir bir anlatsan yine 2 saat sürmez hepsini anlatman heralde dakikalara girmezsen :)

çok muhabbet tez ayrılık getirmiyormu yahu ?
  • kojiro  (24.09.08 01:03:22 ~ 01:05:42)
çok muhabbet tez ayrılık getirir. vazgeçin bu fikirden.

  • babatema  (24.09.08 01:07:54)
olay sevgili, nişanlı olayı değil bana göre.

bazı insanlar telefonda konuşmayı seviyor, bazıları sevmiyor. erkekler genelde az konuşuyor. telefonda konuşmayı seven insan (kadın olsun erkek olsun) gerek normal arkadaşları ile gerek sevgilileri ile bol konuşuyor.
  • mea maxima culpa  (24.09.08 01:14:51 ~ 01:15:10)
valla bedava olunca buluyorsun birseyler

  • ermanen  (24.09.08 01:23:30)
Birkaç ilişkim amaçsız ve nedensiz telefonda konuşma ve mesajlaşma güçlüğü çektiğim için bitti. Önümdeki maçlar için telefon manyağı olmayan kızlar seçmeye çalışıyorum. Zor oluyor. Çok azlar. Hepsi eline telefon verince çılgıncasına konuşuyorlar.

  • mabl  (24.09.08 01:46:54)
şimdi biraz arabesk olacak ama, beraber sessiz sessiz oturunca karşılıklı rahatsızlık hissetmeyeceğiniz bir ilişki kurmaya çalışırsanız, sırf sevgiliyle konuşma "işini" yapmak için konuşma gibi dertlerden kurtulursunuz. Kimi seçeceğin önem kazanır tabi burda. Konuşacak bir şey varsa konuşursunuz, yoksa konuşmazsınız. öyle ille de boş boş konuşucam bütün akşam modunda birin kaptırırsan kendini: (bkz: gaçhayım)

  • kurukafa  (24.09.08 01:49:10 ~ 01:49:58)
şöyle devam eder
- ee şimdi napıyosun
- senle konuşuyorum ekiekieki
.

vaz geçin uzun konuşmaktan insan çok sacmalıyor cok
  • imparatorolmayikolaymisandin  (24.09.08 01:57:03)
kızların evde eli kolu bağlı oturtulması, herhangi bir hobi edinmelerine veya sosyal aktiviteye katılmalarına izin verilmemesi bunlara başlıca etken bence. akşam oldu mu odasına kapanan, hele ki bilgisayarla pek içli dışlı değilse alıyor telefonu eline (doğası gereği konuşkan bi de tabii) başlıyor konuşmaya. gerçi bu, ülkemizin kızlarına mahsus bir durum değil; yıllar önce öğrenci değişim programıyla bize gelen polonyalı kız da elinden telefonu eksik etmezdi.

  • deckard  (24.09.08 02:09:50)
"aslında konusacak bişeyler bulmakta zorlanırım diye dusunuyorum"

bu korkunun sebebi şuan sevgilinin olmaması. olduktan ve aradaki bazı engelleri aşıp! iyice samimi olduktan sonra ne konuşacağım, konuşacak bişey bulamayacam diye bişey kalmıyor merak etme. bunları düşünmezsin bile.
  • nihilanth  (24.09.08 04:59:40)
ben söyliyim hemen, 10 dakka güzel güzel konuşursun, sonra taraflardan birisi olmadık bir laf eder ve haksız olan taraf toparlamaya çalışır. akabinde kavga çıkar ve gönül alma konuşmaları yapılır.

2 saat canım cicim diye konuşan görmedim.
  • kimlanbu  (24.09.08 05:05:32)
bulmayın zaten. olayın maddi yönünü geçtim sağlık için de zararlı bişey. o kadar saat kaç beyin hücresi ölüyor allah bilir. iki saat boyunca telefon ısınıryor da ısınıyor, kulağın yanıyor, öbür kulağa alıyorsun, bu kulak değiştirmeler sıklaşıyor, arada iki kelime kaçırıyorsun ve buyur sana 1 saatlik daha konuşacak dert. "sen beni dinlemiyo musun, nerdesin" soruları...

  • geldiler  (24.09.08 06:07:39)
bu telefonla yaşayan insanlardan biri de benim ev arkadaşım. onlar telefonla konuşurken telefonla konuşuyormuş gibi düşünmüyorlar sanırım. telefonda uzun konuşman gerektiği zaman sanki yıllardır ıssız adadaymışsın da kimseyle konuşamamışsın gibi düşün sen de yaparsın. veya telefonla konuşmanın dışında yapacak hiç bir işin olmadığına, çok sıkıldığına falan inandırmaya çalış kendini. ^^

  • mevta  (24.09.08 07:21:56)
Telefonda çok konuşulan ilişkilerden birisini yaşıyorum ve hala ayrılmadım (6 senelik long distance relationship olayı). Ama işin aslı ben konuşmuyorum. Kız arkadaşım konuşuyor ben dinliyorum. Arada da gönlünü hoş tutuyorum. bir erkek açısından uzun konuşma işi budur başka bir şey değil.

  • teritori  (24.09.08 10:56:35)
shakespeare oynuyoruz telefonda. Hamlet, Macbeth, King Lear, Othello'yu bitirdik. Birdahaki aya Henry'lere başlayacağız. Arada bazı sahnelerde konferans yapıyoruz.

  • sv3n  (24.09.08 13:41:04)
çok basit. konuşacak bir şey bulamazsan "sen son günlerde bana karşı soğuksun" argümanı gelir ve kavga etmeye başlarsın. o kavga 2 - 3 saat sürer.

  • dursunkaptan  (24.09.08 17:14:40)