radikal atatürk şiirleri

arkadaşlar merhaba. fakülte olarak bir "atatürk için şiirler gecesi" projemiz var. ve bu organizasyon için şiirler lazım haliyle. bu olayı ekşi duyuruya taşıma sebebim de şudur. ortalıkta dolanan şiirlerin tarzı malum. ya atatürk ü baştan ayağa öven, ya da atatürkten sonra mahvettiniz ülkeyi, allah sizin belanızı versin minvalinde şiirlerden başka doğru düzgün bir şey yok.

sözün kısası "yetişkinler için atatürk şiirleri" arıyorum. kahramanlık şiirlerine gerek yok, heybetli cümlelere gerek yok, hatta komik, eğlenceli şiirler de olabilir can yücel in, özdemir asaf ın cemal süreya nın atatürk şiirleri var mıdır, ya da son dönem şairlerinden yazan var mıdır bilmiyorum. belki aranızda daha önce karşılaşmış olan ya da daha da ileri gidiyorum aranızda ya da çevrenizde yazmış olanlar vardır. sizden öneriler istiyorum.

ayrıca assert h ya da diğer moderatörlerden ricam bu duyurunun bi kaç gün üstte yer alması. daha fazla kişiye ulaşabilirsem, daha çok işe yarayacak bu duyuru çünkü.

sözlükten ulaşamayacaklar için; anil_yaman@hotmail.com

şimdiden teşekkürler.

Surda unlu sairlerin Ataturk icin yazdigi siirler siralanmis:
www.izafet.com

  • ermanen  (23.09.08 23:16:51)