Ufak Tekne İle İlgili Sorular

Merhaba

3 metre uzunluğunda ahşap kayık - tekne satın almak istiyorum. Birkaç sorum olacaktı

1 - Bu araçlar nasıl bir motor kullanıyor ? Yakıtı, maliyeti ve hızı nelerdir

2 - Bağlamak istediğim iskele,marina vb ücretleri koşulları nasıl oluyor.
3 - Araba ehliyeti gibi bir belge almam gerekiyor mu ? Teknenin ruhsat vb gibi kaydı tutuluyor mu
4 - İlk defa bu işi yapacağım. İsteğim mesela hafta sonları prens adaları etrafında gezinmek, aklıma esen adaya demirlemek gibi. Hiçbir bilgim yok yol gösterir misiniz

Sağolun varolun

merhaba,

ben de tekne olayına merak sardım ancak fiyatlar gerçekten çok pahalı.
konu sadece teknenin pahalılığı da değil, marina, yakıt, bakım bunların hepsi para. şu an boşta olsam da yarın öbür gün işe başladığımda da yüksek tempoda çalışacağım. o yüzden ufak bir şey alsam bile ne kadar kullanacağım bilmiyorum.

o yüzden kiralama olayı sana da bana da daha uygun gibi gözüküyor. hani 2-3 arkadaş olunsa kişi başı cüzi bir ücrete altından kalkılabilir gibi geliyor.

yine de diğer arkadaşların cevaplarını görmek lazım tabi.
  • alisveris arabasi  (12.05.12 12:37:15)
@alisveris arabasi

Aslında benim aklımda 2.5 - 3.5 metre arası oldukça ufak bir tekne var. Bu nedenle marina yerine balıkçı barınağına demirlemeyi düşünmüştüm. Fiber teknelerin bakımı oldukça kolaymış. Yakıt masrafı konusunda bilgim yok ama hedeflediğim rota maltepe - adalar olacak. Kaç deniz mili var, yakıt ne kadar gider hesaplamayı bilmiyorum.

En az 2 haftada bir kullanmak istiyorum, bu sıklıkta olunca satın alınabilir belki. Bakıcaz artık...
  • burka  (12.05.12 14:32:17)