[]

küçük bir kaç çeviri sorunu

bazı terimlerin türkçe karşılığını tam olarak oturtamadım. yardımcı olursanız sevinir. çevrecilik ile ilgili terimler.

apocalyptic (survivalist) environmentalism

emancipatory environmentalism

cult of wilderness

thank you very much!!

 
Kıyamet (Hayatta Kalma) Çevreciliği

Özgürlükçü Çevrecilik

Vahşi doğa kültü
  • enedwaith  (11.05.12 14:58:23) 
sonuncusu: Çok teşekkür ederim!!

=)
  • sastim allahimdan sastim  (11.05.12 15:09:31) 
@enedwaith; ben de böye yaptım ama içime sinmedi çok sözlük çevirisi gibi, google translete gibi çevirince içsel anlamını vermiyo sanki..

@sastim allahimdan sastim, en çok takıldığım yer orasıydı eline sağlık :))
  • halanne  (11.05.12 15:47:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.