26 yaşından sonra Erasmus olur mu?

geç başladığım üniversiteyi 1 yıl daha uzatma başarısı gösterdim. seneye mezun oluyorum. mezun olduğumda 26 yaşımda olacağım.

ama içimde hep ukte kaldı bu erasmus olayı. hali hazırda birlikte yaşadığım kız arkadaşımla macaristan'a yapmayı düşünüyoruz bunu. ama ben seneye okulu bitirip askere gitmeyi düşünürken bu erasmusu yapmaya kalkarsam okulu 1-2 dönem daha uzatmam lazım alttan ders bırakıp.

yani ben macaristan'dan dönünce 27 yaşında olabilirim. baya geç oluyor herhalde bu da hayata atılmak için.

eylülden itibaren babamın yanında çalışmaya başlıyorum part-time. 1 yıl o şekilde idare edip yurtdışına gitmek istiyorum 5-10 aylığına. ne yapsam bilemedim.

soruya cevap: olur

  • in vino veritas  (10.05.12 10:26:48)
ne için yapacaksın? eğer faydalı olacaksa senin için yap derim.

  • historien  (10.05.12 10:31:00)
@in vino veritas, o kadarını biliyorum aslında ama yine de sağol :)
@historien, amacım avrupa'yı tanımak ve gezmek bu sayede. çalışmaya başladıktan sonra imkanı yok bir yerlere gitmemin. ama tutup da 5-10 ay gitmek uzun gibi biraz. çok kararsızım.

  • reachr  (10.05.12 10:33:14)
çok net olur. 1-2 sene içinde iş hayatına atılınca nefes alamamaya başlayacaksın zaten.

bir nevi son uzun tatil olarak düşünebilirsin erasmus'u, avrupa'yı gezip görme şansı tanıması da cabası. yaşa takılma bence.
  • cakabo  (10.05.12 10:35:42)
git dostum, hiç durma. keşke daha önce gitseydim diyeceksin emin ol. ben dedim de ordan biliyorum :)

  • aeroflot  (10.05.12 10:55:52)
şöyle söyleyeyim öyleyse. ben senin yerinde olsam okulu uzatmayı göze alırdım, hem daha az dersin olur oralarda gezmeye falan da vakit bulursun. macaristan'a tıkılıp kalma imkanın dahilinde bütün avrupa'yı gezmeye çalış o süre içersinde.

  • historien  (10.05.12 10:59:53)
@cakabo, haklısın hocam, neyse ki gelince işim hazır. yoğun bir iş hayatım da olacak gibi görünüyor, değerlendirmek lazım. sadece şu 10 ay falan kalma durumu canımı sıkıyor. 5 ay olsa iyi gene. neyse bakalım.

@aeorflot, nereye gitmiştin? :)

@historien, teşekkürler görüşlerini belirttiğin için. benim de niyetim zaten orada bulunduğum süre dahilinde avrupa'yı gezmek. seneye para biriktireceğim hem biraz. hibe de biraz yardımcı olur diye düşünüyorum.
  • reachr  (10.05.12 11:02:30)
saglikla yasa spor yap sigara icme/birak omrun 3-4 sene uzasin ve bundan sonra 22 yasindaymis gibi hayatina devam et dostum :) ben oyle yapiyorum :)

  • mustancu  (10.05.12 11:05:08)
erasmus için değildi benimkiler, gezmek dolaşmak içindi. milan, venedik, floransa, pisa, roma, paris, 2 kere amsterdam, berlin, kopenhag.

  • aeroflot  (10.05.12 11:07:55)
10 ay olsun yahu ne farkeder. hibe varsa istiyorsa 5 yil olsun :).
hayata erken atilmanin, erken yasta yonetici falan olmanin hic bir anlami yok. sadece daha erken kölelige basliyorsun. böyle bir firsat varken hele..

  • natnan  (10.05.12 11:32:43)
İş hazır gibi sanki baba yanında, o yüzden 29a kadar gelme derim ben.

  • katamaramayan  (10.05.12 11:51:18)
Kuzenim 28 yaşında gitti erasmusa. Çalışıyodu ve yüksek lisans yapıyodu, işyerinden ücretsiz izin alarak erasmus yapmaya Almanyaya gitti.

  • antidote  (10.05.12 12:50:27)
faydalı olursa git diyen babaannelere bakma. benim babaannem de öyle diyordu. :D amaç eğlenmek, avrupa'da 5 ay yaşamak, farklı kültürler, yeni insanlar. mutlaka git. gerekirse okulu bir sene daha uzat öyle git, ama git. hayatımın en güzel zamanıydı. gene olsa gene giderim.

  • trachemys scripta elegans  (10.05.12 12:54:48)
yüksek lisans yaparken de erasmus yapabilirsin.

  • goldentitan  (10.05.12 13:40:39)
herkese teşekkürler :)

  • reachr  (11.05.12 04:01:08)