Plastik Matarada Yesil Noktalar. Yosun?

selam,
uzun suredir kullandigim plastik mataranin icinde alt kisimlara dogru bi kac tane mercimek buyuklugunde koyu yesil nokta olusmus.

1. bunlar nedir? yosun mudur?
2. niye olmus olabilir?
3. nasil gecerilir?

tesekkurler simdiden

küf?

  • neira  (09.05.12 21:19:55)
mumkun. cozum?

  • gerard  (09.05.12 21:26:21)
yosundur, kaynar suyla çalkala ya da diş fırçasıyla fırçala. sağlığa zararı yoktur ama koku yapar. suyun içindeki sporlar sayesinde yayılırlar, her suda vardır bu sporlar.

  • thracian  (09.05.12 21:26:29)
kaynar suyla erimesin simdi plastik?!

  • gerard  (09.05.12 21:28:43)
plastiği evde üretebildiğimiz kaynar ile eritemeyiz korkma.
yani bir de tehlikeli bir şey değil ama pislik sonuçta yani ömrü tükenmis onun
babam da 2 sene aynı pet siseyle su içince dibi yemyeşil olurdu ıyy
  • neira  (09.05.12 21:31:54)
eğer kaynar suyla o matara erirse sen zaten o matarayı at.

hatta bence o matarayı at; çünkü yosun tutan mataralar genellikle antibakteriyel değildir. antibakteriyel mataralar var onlardan al.
  • thracian  (09.05.12 21:32:47)
benim damacananın borusunda oldu aynısı, güya kaynak suyu içiyoruz.

  • blackmail  (09.05.12 21:36:21)
1- yosundur muhtemelen
2- sudan olur normal, plastik yosun tutar
3- kaynar su işi sakat matara işe yaramaz hale gelir hepten. sadece fiziki açıdan bahsetmiyorum ama plastik zaten genel anlamda sağlıksız bir şey. mümkünse metal bir matara kullan veya alternatif olarak yosunlaşma filan oluşmadan 2 haftada bir filan matara değiştirebilirsin illa plastik kullanıcam diyorsan.
  • in vino veritas  (09.05.12 21:38:29)
şahsi görüşüm; bulaşık yıkadığınız deterjanlarla yıkayıp güzelce durulayabilirsiniz.

  • cool pich  (09.05.12 21:56:19)
o bu değil sürekli kullandığım o plastik makara kansere davetiye çıkarır.

  • kalpteki delik  (09.05.12 22:37:23)