Şifreli not tutma

İşim ve yapım gereği notlarımı şifreli tutmak istiyorum nasıl yapıldıkları konusunda biraz fikir sahibiyim ama en sağlam şekilde nasıl yapılır bilmek istiyorum?

edit;
metin olarak kağıt ve word' de.

bilgisayarda mı kağıda mı?

  • in vino veritas  (09.05.12 18:53:52)
bi söz attın ortaya ayıklamaya çalışıyolar.
Google docs kullan

  • arden v2  (09.05.12 18:55:34)
kağıtta ise alfabe geliştir. öğrenmesi zaman alır, hızlı yazması falan ama 8-9 senedir kullanıyorum, çok faydasını gördüm.

  • ykyt  (09.05.12 18:57:03)
cebirsel şifreleme metodları var
matris yöntemi, vigenere şifrelemesi, afin şifrelemesi rsa falan filan.
matris yöntemi uygun bence. kimse bişey anlamaz ondan :)
  • rodeocu  (09.05.12 19:10:21)
en iyi yol dosyayı rarlamak ve bunu yaparkende şifre koymaktır.
hem çok kısa ve basit bir yoldur hem de şifresi çözülemiyor rar dosyalarının.

  • etna  (09.05.12 19:10:43)
Kolay şifreleme yöntemleri var, telefondayim suan yoksa paintte çizer atardım. Şöyle birşey kısaca ( daha sonra çözerim söz )

A(B)C mesela; A yerine ( oluyor b yerine ( ) , c yerine ). Bu olay parantezden çok # bunun boş kısımlarına harf yerleştirerek oluyor . Şekil dışında kolay ama bilinen bir teknik her harfin 2 sonrasını falan kullanmak a yerine c mesela. Tubitagin mi ntv nin mi ne vardı böyle bi şifreleme kitabi.

Bunun dışında ben google docs kullanıyorum. Gerçi şimdi google drive oldu adı.

Not: hadi kendi alfabemizi kuralım olaylarını çok yasadim, 8.sınıfta yapmışım bir tane , onu bir arkadaşım saklamış en son doğum günümde bana onunla mektup yazmis, hediye olarak verdi 5 6 yıl sonra , öyle anlatmak istedim :D
  • utkucbkc  (09.05.12 19:50:55)