asma kilit kendi kendini açar mı?

şimdi üç sene önce taktığım ve bu süre boyunca hiç sorun çıkarmayan iki asma kilitten bahsediyoruz, dışarıdaki demirlerin kilidi, bunlardan birini kendi kendine açılmış buldum, uzun süre kapatmaya uğraştım olmadı, zeytinyağı sıvı savun ve voodoo gibi yöntemlerle kendi kendine açılmamış olanı zor da olsa kapatıyorum, gerçi yerinde denemedim, elde alıştırmaya çalışıyorum, bu kilitleri sadece bu kış kullanmadım hiç, bu süre içinde hiç açılmadıkları için pas tutmuş olabilirler mi?

öneriler çözümler?

bir kere açılan şey yine açılır. değerli bir şeyi korumuyorlar anlaıdğım kadarıyla ama yine de riskli. değiştirin derim.

  • sen git ben geliyorum  (08.05.12 16:25:42)
beni koruyorlar yahu, ben değersiz miyim? :D

  • deliberte  (08.05.12 16:38:37)
ben 2 ataçla açıyorum hacı onları. şifrelileri var bak onlar iyi, zor açılıyolar:)

edit: bu arada soruna cevap vermeyi unuttum, evet açar. ben çok gördüm kendi kendisini açanı, değiştir onu sen.
  • blackmail  (08.05.12 16:40:21 ~ 16:46:14)
yuma marka gövdesi sarı prinç rengi olanlardan alırsan açılmaz. uyduruk çin malı kilitleri başına herşey gelebilir.

  • orpheus  (08.05.12 16:54:35 ~ 16:55:09)
Hay Allah! Geç gördüm, kale kilit aldım, anahtarları ev anahtarı gibi böyle, yanlış mı yabtım :/

  • deliberte  (08.05.12 22:51:37)
kale de çok iyi bir markadır. sorun çıkarmaz.

  • orpheus  (09.05.12 12:07:58)