türkiyenin en güzel yeri

Merhaba arkadaşlar

Memur olarak bir yere tayin olmak istiyorum.

Sizce türkiyenin en güzel, en yaşanabilir ili ilçesi neresidir. Siz olsanız nerede yaşamak isterseniz? 2500 tl gelirle nerede yaşamak istersiniz. saygılar

izmit

  • rony  (08.05.12 14:20:59)
Öncelikle İzmir. Sonralıkla Nevşehir - Ürgüp - Göreme - Avanos.
Kayseri. Samsun. Eskişehir. Çanakkale.

  • imo  (08.05.12 14:22:50)
Akdeniz Kıyılarında bir ilçe
Ege kıyıları
Trakya
  • sic_co  (08.05.12 14:24:37)
Samsun.Eskişehir.Balıkesir

Üçü de birbirinden güzel
  • kiral  (08.05.12 14:25:40)
pek fazla il, ilçe görmedim ama şuan yaşadığım şehir, Eskişehir'den oldukça memnunum. ve 2500tl gelirle de oldukça rahat yaşanır.

  • spider03  (08.05.12 14:26:08)
benim için deniz olmazsa olmaz. deniz kenarında ki herhangi bir il ya da ilçe de yaşarım.

  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (08.05.12 14:34:06)
ayvalık nasıl?

  • hizari  (08.05.12 14:35:47)
Adana/Kozan. Bayburt/Merkez. İnebolu/Kastamonu.

  • koseli cember  (08.05.12 14:38:40)
İstanbul olmasın da. Yaşanmaz azizim yani, o derece.
Ankara-İzmir düşün derim.

  • exla  (08.05.12 14:40:09)
yozgat, çorum, tokat, çankırı, kırşehir ve bayburt.

  • tresrichesheures  (08.05.12 15:02:52)
antalya...

kışın soğuk olmaz, yazın da işten çıkar kendine denize bırakırsın :)
  • bilan  (08.05.12 15:18:28)
sinop-gerze
bartın-amasra
balıkesir-ayvalık
antalya-alanya
muğla-datça

ben de ileride memur olmayı düşünüyorum kazanırsam seçeceğim yerler buralar.
  • patlak fermuar  (08.05.12 15:33:56)
"ayvalık nasıl?" diye sormuşsun. o soruyu görmeden direkt "ayvalık" diye yapıştıracaktım ben. sessiz sakin, doğası bozulmamış, tarihi de barındıran bir yer olduğu için çok hoş, çok huzurlu ve de öyle ele ayağa düşmemiş bir yer bence. ama kışın herkes çekemez o sakinliği, bunalıma da sürükleyebilir.

  • letheavendangered  (08.05.12 15:39:36)
edirne gayet güzel bir seçenek bence

  • yigitkaraca  (08.05.12 15:54:18)
Samsun, istanbul izmir ankara gibi şehirleri saymassak diğer illere nazaran daha gelişmiş. Tercih edilebilecek ilçe olarak atakum daha iyi gibi, şehir merkezi ilkadim ilcesi , zaten ikisi bitişik ikisinin merkezi tramvayla 15-20dk arabayla daha kısa.

Çok hızlı büyüdü birde ben anlamadım ne oldu birden :D 1 senedir gecmedigim bir yer vardı haftasonu geçtim , 2 tane kocaman otel yapılmış , bir tanede yakında diye billboard vardı. Hampton by hilton yapılıyordu başka bir tarafada şaşırıyorum. Birde ilgiliyseniz tabi türk gruplar/ şarkıcılar yaz kış geliyorlar . Bu hafta da 19 mayıs etkinlikleri adı altında uluslararasi organizasyonlar düzenleniyor , klasik araba yarışmaları, offroad,offshore vs.
  • utkucbkc  (08.05.12 16:13:00)