avengers öncesi filmler

Genşler selam,

Avengers filmine gitmeden önce izlenmesi gereken filmler hangileri? bir isimlerini sıralasak? 9gagde bunla ilgili bir post vardı ama bulamadım. Kısaca mal gibi direk avengers izlemeden önce bu filmleri izlemek istiyorum.

iron man 1 - 2
hulk 1-2
thor
captain america
tabi unuttum ama x-men origins ve first class da listene ekle kesinlikle.
  • angelofdeath  (07.05.12 17:22:51 ~ 17:25:13)
tam olarak sıra şöyle:

Iron Man
The Incredible Hulk
Iron Man 2
Thor
Captain America: The First Avenger

x-men'lerin zerre alakası yok. hulk cephesinde de hulk 1-2 diye bir şey yok. "The Incredible Hulk" isimli film bu seriyle alakalı. bide 2003 yapımı film var arkadaş hulk 1 diye ona demiş herhalde ama o bu seriyle alakalı değil.
  • hmm peki  (07.05.12 17:32:03 ~ 17:32:34)
Aslında tüm filmleri izlemene gerek yok. Belki kötü adamdan dolayı Thor'u izlersen iyi olur ama Iron Man'i izlemiş olmak bana bir şey katmadı mesela bu filmi izlerken.

  • Prestige  (07.05.12 17:47:59)
gaza gelip izlemeden gitmeyin. thor, captain america en azından iron man ilk filmi

  • fukka  (07.05.12 17:50:57 ~ 17:51:38)
lord of the rings'i de izle gitmeden :) en azından karakterlerini bil :P

thor'u özellikle izle, onun ikinci filmi gibi olmuş biraz :)
  • fakyoras  (07.05.12 18:06:25)
Iron Man & Iron Man 2
The Incredible Hulk
Thor
Captain America: The First Avenger

Bence mutlaka yukarıdaki 5 filmi izle, sonra The Avengers'ı izle. Sıralaması karışık olsa da olur. O 5 filmi izleyip The Avengers'a geçersen o zaman tüm karakterlere aşina olursun.
  • deckard  (07.05.12 18:57:52)
eger bu yukarida sayilanlarin hepsini izlemene ragmen begenmezsen cak bir beslik.

  • entrapmen  (07.05.12 19:10:23)