iphone 3gs jailbreak sorusu

Merhaba,

Zaten jailbreak yapılmış 4.2.1 versiyona sahibim. Bunu untathered 5.0.1 yapmak istiyorum. Redsn0w üzerinden de sorunsuz bir şekilde işlem yapılmış görünüyor. Ancak telefon boot ettiğinde hala aynı sürüm numarası görünüyor. Var mı önerisi olan?

- telefonu 5.0.1'e yükselt.
- sonra jailbreak yap. yedeğini alırsan programların filan tekrar kurulur.

  • fakyoras  (07.05.12 16:45:11)
izninle bi soru da ben sorayım. daha önce yapamamıştım 3gs yi 5.0.1 yapınca simlock problem çıkartıyor mu?

  • ilkerrr  (07.05.12 16:47:10)
şu anda en güncel sürüm 5.1 olduğundan 5.0.1 için SHSH kaydın yoksa 5.0.1'e geçemezsin diye biliyorum.

Benimki Downgrade işlemiydi gerçi ama 5.0.1'den 4.3.3'e ne yaptıysam indiremedim. 4.3.5'ten SHSH kaydım vardı 4.3.5 oldu.

Yerinde olsam az biraz daha beklerim 5.1 için Untethered JB çıkmak üzere.
  • himmet dayi  (07.05.12 16:50:06)
@ ilkerrr

amerika'dan gelen at&t iphone 3GS'yi (4.1'den) 5.0.1'e güncellemişti işyeri arkadaşım (telefonun sahibi) telefonun aktivasyonunu yapamadı. sonra duruma el attım, redsn0w, sn0wbreeze falan ne varsa iredeledim, aktivasyonu yaptım, telefonu açtım fakat sim'i görmedi. tabi o zamanlar 5.0.1 için unlock yoktu. şimdi var mı bilemiyorum.
  • himmet dayi  (07.05.12 16:53:24)
benim sim unlock durumda. O yönden sorunum yok. Telefonu 5.0.1 e yükseltmenin yolu nedir? Şu an mevcut versiyon 5.1 olduğundan itunes recovery modu ile ipsw dosyasını atmaya calistim ama doğrulama yapamadı. tiny umbrella ile mi yapıcaz. bir el atın hele.

  • ned flanders  (07.05.12 16:55:37)
SHSH kaydı aldın mı daha önce ?

eğer almadıysan bir yolu yok 5.0.1'e dönüşün... tethered jailbreak var mı bilmiyorum 5.1 için, varsa yap. untethered çıkınca ona geçersin.
  • fakyoras  (07.05.12 17:03:37)
dediğim gibi 5.0.1'den SHSH kaydın var mı önce onu tespit etmek gerekiyor. şu anda Cydia'ya gir, ana ekranda bağlantıdaki resimdeki gibi SHSH kayıtları olur.

www.dkszone.net

Burada 5.0.1 yok ise 5.0.1'e güncellemen çok zor. belki yapabilirsin diyelim. ben çok uğraştım, kullanmadığım yöntem kalmadı; beceremedim. Ama SHSH kaydın varsa nasıl yapılacağını anlatırım.
  • himmet dayi  (07.05.12 17:04:23)
beyler ben hala 4.2.1 versiyonundayım. Burada bir yanlış anlaşma yok değil mi? Downgrade yapmıyorum.

  • ned flanders  (07.05.12 17:14:29)
yanlış anlaşma yok. ios'un en güncel sürümü 5.1 olduğundan apple bunlar dışında ios yükleme işlemine onay vermez. Ancak SHSH kaydın var ise hosts dosyanı editleyerek apple sitesi yerine Cydia'ya yönlendirme yaparak telefonu kandırıp ipsw için onay alırsın. SHSH kaydın yok ise bu da işe yaramaz. Mevcut sürümünde Cydia'nın ana ekranına bak ve SHSH kayıtlarından hangileri var onu söyle.

bu da örnek: www.dkszone.net
  • himmet dayi  (07.05.12 17:28:22)
selam,

cydia nın ana ekranı yüklenmediği için söyleyemiyorum maalesef. Ancak tinyumbrella üzerinden shsh yedeğini aldım. Bunun üzerinden yüklemem mümkün değil mi?
  • ned flanders  (07.05.12 17:30:28)