mavi ekran hatasına kesin çözüm

bilgisayarlarımızın katili mavi ekran hatasını henüz format atmış olmama rağmen sıklıkla alıyorum. neden bilmiyorum ? buna kesin bir çözümümüz var mı, ya da neden kaynaklandığını bulup düzeltme yöntemi. Herhangi bir zaman gelebiliyor bir programın açık olması farketmiyor. Zaten bu hatayı aldığım için format atmıştım fakat hala sorun devam ediyor.

ben de çok çektim bundan. ama 150 bin tane değişik sebebi olabilir mavi ekranın. direk budur denilemez. aleti bi çekapa tabi tutmak lazım.

  • ritu vs asas  (07.05.12 15:10:45)
ram yapar genelde sıklıkla ve işletim sistemi programla ilgili değilse, mavi ekrandaki çıkan hata kodunu googlelarsan belki bi ihtimal yardımcı olabilir.

  • eja  (07.05.12 15:19:33)
her seferinde farklı hata kodları ile hata veriyor. ram'im 3 gb win7 32 bit kullanıyorum, neden kaynaklanıyor anlamış değilim işletim sistemim i5 m450

  • agaran  (07.05.12 15:33:07)
hata kodlarını yazsan faydası olur. hdd'den de kaynaklı olabilir.

  • oshamahue  (07.05.12 15:44:12)
bir sonraki felaketimde önerilerinizi dikkate alarak hata kodlarını not alacağım. çok teşekkürler

  • agaran  (07.05.12 15:47:58)
ben lcd'nin mavi tonlamalarını 0 yaptım. Kesin çözüm, %100 denendi.

  • arden v2  (07.05.12 15:55:55)
kodlar bir yerlerde vardir bence. bir yerlere dumplog gibi bir sey atiyordu windows.

olmadi bi event viewer'a göz atin.
  • natnan  (07.05.12 16:08:37)
mavi tonlamaları grafik tasarımı yaptığım için değiştirmek istemiyorum.

olay görüntüleyicisi 'event viewer'a girdim. buradan ne yapmam gerektiğini yönlendirebilirseniz çok sevinirim
  • agaran  (07.05.12 16:53:38)
valla tam ben de bilmiyorum da, Hata'lari filtreleyip bir goz atabilirsiniz hic ciddi ve ilgili bir sey var mi diye.

  • natnan  (07.05.12 16:59:32)
farklı bir cd ile format atmayı dene birde yine yaparsa en azından işletim sistemi olmadığını anlarsın

  • eja  (07.05.12 17:05:55)
evet yeni bir cd bulmak lazım orjinal bulmak zor, internetten indirmek lazım sorunsuz bir link torrent lazım falan vs. vs. bilgisayarı çöpe mi atayım napayım of

  • agaran  (07.05.12 17:14:07)