tosta alternatif

hacı. ya bi aydır günde iki tostla doyuyorum. affedersiniz ebem sikildi tost yemekten. aynı şekilde bulaşığı olmayan hızlı ve ucuz bir alternatif söyleyebilir misiniz?

corn flakes demeyin panpalar iki haftadan sonra bayıyo o da.

bi de güzel bi cevabınız olduğunu varsayarak teşekkür ediyorum şimdiden.

meyve salatası.

  • kakao  (07.05.12 09:16:56)
öle hayat mı olur ya, git arada biberli domatesli menemen yap, marketten tavuk al sote yap, sucuk yap, makarna da var tabi

  • b w n s p  (07.05.12 09:17:48)
@kakao çabuk bozuluyo panpa hazırlaması filan uzun bi de

@b w n s p hacı yapıyorum arada zaten de çok bulaşık çıkıyo ya bi de acıkmak zaten çiş susamak gibi bi ihtiyaç sonuçta gidereyim de bitsin diye bakıyorum düzgün bişeyler yiyesim varsa o bulaşığı yıkamayı da göze alıyorum zaten.
  • cagdassalur  (07.05.12 09:20:22 ~ 09:20:49)
sigara böreği

  • juusto  (07.05.12 09:33:42)
@Adramelekh sorun orda zaten mutfağa adım atamıyoruz henüz biliyorum git temizle filan diyenler de olucak şimdi ama hacı ukalalık yapmak gibi olmasın ama bilmediğim şeyi sormaya geldim internette var tarifler zaten yapıp da yemeye kıyamadığım pilavlar yemekler oldu o derece hacı ama tercih meselesi 2dk yiyip karnımı doyurmak için 10dk bulaşık artı on dakka yemeği hazırlamak 20dk uğraşmak istemiyorum iki dakikada tüketebileceğim bir şey için.

ekmek arası tostta nugget iyimiş bayadır yapmıyorum tekrar başlayabilirim teşekkürler.

evet panpalar yeni fikir varsa bekliyorum.
  • cagdassalur  (07.05.12 09:36:39 ~ 09:37:10)
ben de 2 farklı tavsiye vereyim

1- evlen düzene gir. (bu saçma gelebilir)

2- yemek ve bulaşığı iş olarak görme bence.
önce yemeklikleri çıkar ayrı ayrı tabaklara koy. gözüne hoş gelsin. sallana sallana yap bunları. çünkü hayatın tam kendisi bence yemek hazırlamak. sonra güzelce yap. masanı kur. aç tv de esra erolu yavaş yavaş ye.
bir yudum al bi şey düşün falan. daha sonra yine sallana sallana mutfağa git yavaş yavaş yıka bulaşıkları o ara yine bişeyler düşün.

demek istediğim şu aslında. ne gerek var aceleye. hayatı tadında yaşa. 2 dk da yemek yiyip atomu parçalarına ayırmaya yetişmiyorsundur herhalde.
  • vadidekikaktus  (07.05.12 09:49:19)
Kaşarlı simit (hazır olarak var çoğu fırında) ya da sandviç.

  • hair freak  (07.05.12 09:51:03)
bulaşığı dert etmemeye çalış 2 tane çataldan ne olacak ki? dopdolu bir sofya hazırlarsan bence her gün keyifle yersin. bi gün arkadaslarınla çık açık büfe kahvaltı yap bak ne kadar zevk alacaksın. yine de ısrar ediyorsan omlet yapabilirsin. bir gün peynirli, bir gün sucuklu, bir gün maydonozlu, bir gün soğanlı falan filan

  • neira  (07.05.12 10:00:23)
bilerek yapıyosunuz dimi lan? mutfağa giremiyorum diyorum ya lan yok mutfak evde kapadık kitledik.

teallam.

neyse nugget iyimiş meyve salatası da olabilir sigara böreği için tava lazım yine kaşarlı simit için filan da dışarıdan almak lazım hem doyurmaz hem doyuracak kadar olanı sürekli yiyince para bırakmaz. sandviç de yapabilirim en azından biraz daha insan gibi beslenmiş olurum.
  • cagdassalur  (07.05.12 10:05:53)
çoğu insan hoşlanmayabiliyo ama benim hızlı tariflerimden biri, ton balığını alıp az ketçap az mayonez ve bol karabiberle güzelce pate yapmak ve ekmek arası yemek. bir de bazlama ekmeği alabilirsin, içine istediğini koyarsın.
paran bolsa hazır yemeklerden de alabilirsin, ısıtıp yersin.

  • kediebesi  (07.05.12 10:07:08 ~ 10:08:09)
@kediebesi enteresanmış denerim fırsat bulunca.

  • cagdassalur  (07.05.12 10:08:31)
dilimlenmiş salam kaşar falan al, sabahları ekmeğin arasında ondan ye

  • gitti gelecek  (07.05.12 10:11:07)
para biriktir, bulaşık makinesi ve fırın al.

hem bulaşık gözünde büyümez, hem de daha çeşitli ve sağlıklı yemekler yapabilirsin.

örnek: fırın poşetine doldur tavuğu, soğanı, sarımsağı, patatesi, havucu ya da evde ne varsa... ver fırına yarım saat sonra döndüğünde yemeğin hazır. Hem bunun bulaşığı da yok.
  • 17 panda gucu  (07.05.12 10:14:10)
@17 panda gucu fırın var da işte yine temizlemesi filan. ayırca yapmasına yapıyorum arada zaten lan her gün öyle düzgün yemek yiyesim gelmiyor uğraşmak istemiyorum tosta filan sarıyorum işte. ha ne diyodum makina da düşünüyoruz nüfus ikiye katlanacak bi aya o zaman alıcaz bi tane para biriktirip.

  • cagdassalur  (07.05.12 10:18:18)
donmuş besinler, meziz mezeleri(patlıcan salatası fln), ton balığı

  • elanor  (07.05.12 11:09:40)
ekoletin falan hazır dönerleri var hem et hem tavuk. ısıtıp ekmeğin arasına koyabilirsiniz ketçap ve belki domatesle birlikte. mikrodalga var mı? varsa kare dilim ekmeğin üzerine domates ve onun üstüne kaşar koyup 1 dakikada kır pidesi elde edebilirsiniz. aynı şey fırında da olur. bu arada fırında pişirirken alümünyum folyo ya da yağlı kağıt koyarsanız pişireceğiniz şeyin altına, fırın kirlenmez, folyoyu çıkarıp atarsınız o kadar. tost makinesi için de geçerli bu, aklınızda bulunsun.

  • vejeteryanvampir  (07.05.12 11:15:25)
hazir pizza

kebap

lahmacun

lahmacun lahmacun

lahmacun lahmacun lahmacun

lahmacun lahmacun

kebap

hazir pizza

öneririm.
  • serabetan  (07.05.12 11:55:13 ~ 11:57:02)
@vejeteryanvampir kır pidesi olayı iyiymiş bak ilk onu deniyorum

  • cagdassalur  (07.05.12 12:01:42)
@karma, salam, biber falan olayı çeşitlendirebilirsin kafana göre. kaşarı en üste koy ki, yapıştırsın hepsini ekmeğe ;)
afiyet olsun.

  • vejeteryanvampir  (07.05.12 14:51:59)
sigara böreği hoşuna gitmemiş galiba ama, hazır alıyorsun 3 liraya, içinde 20 tane var, tavaya yağı koy 5-10 kere kullanırsın da, tam senlik bir yiyecek, böreği kendin sarmana gerek yok

  • juusto  (07.05.12 18:31:11)