Fizibilite raporu nedir? Nasıl Hazırlanır

Selam duyurunun muhteşem insanları. Ne yazık ki kahrolası bir ödev almış bulunmaktayım. hayali bir televizyon kanalı kurmak için bir fizibilite raporu çıkarmam gerekiyor. ancak bu nedir, nasıl yapılır, hiç bir fikrim yok. bilgisi olan beni aydınlatsa, şu ödevin altından kalksak. sonra ona bi yemek ısmarlasam falan, hayat daha güzel olsa nasıl olur?

teknik, finansal, hukuki, iktisadi raporlar hazırlanıyor işletme ekonomisi dersinden öğrendiğim kadarıyla. ama bu dedğim fizibilite etüdü işletme kurmak için yapılıyordu. alakası var mı bilmiyorum senin konunla.

bossibilite.wordpress.com
  • rony  (06.05.12 17:11:11 ~ 17:19:09)
selam kardeşim. önce bir piyasa araştırması yapacaksın. diğer tv kanallarında durum nedir, yatırım yaparsan bunun sana dönüşü nasıl olur, piyasadaki hedeflediğin yer nedir, karlılık oranı nedir bunlara bakacaksın. ondan sonra neler gereklidir, hangi araç gereç gereklidir, nasıl bir bina tipi gereklidir onlara bakacaksın. google fizibilite raporu.pdf yazsan anlarsın zaten konuyu. ayrıcı yök'ün sitesine üye ol, oradan da fizibilite ile ilgili birçok döküman bulabilirsin. kolay gelsin

  • sndnzr  (06.05.12 17:30:14)
@rony evet onların hepsini istiyor adam. hayır çok da alakasız istediği ödev.

@sndnzr araştırıyorum teşekkür ederim
  • tok oldugumuz halde yaftalar yiyoruz  (06.05.12 17:48:18 ~ 17:48:42)