Restauran bar ya da cafede verilen siparişin gecikmesi.

Başlıkta da belirttiğim gibi, diyelim ki bir kalabalık denebilecek bir yere oturdunuz arkadaşlarınızla ya da tek başınıza. Sipariş verdiniz ve başladınız muhabbete ya da herneyse, derken sipariş bir türlü gelmiyor. Garsonu çağırıyorsunuz gelecek diyor ama gelmiyor. 1 saat olmui sonunda anca getiriyorlar. Soru şu. Benim bunu ödememe hakkım var mı? Ya da nasıl bir yol izlenmeli. Nedir benim haklarım?

hala oturmaya devam edip de önünüze geldiğinde ben ödemiyorum bunu diyecekseniz elbette yok. yedikten sonra geç gelmişti zaten diyecekseniz yine yok. beklediniz diyelim sizi rahatsız edecek bir süre kadar ve halen gelmediyse, istemez diyip kalkın gidin. kimse bir şey yapamaz.

  • girl in a coma  (05.05.12 17:47:12)
siparişi iptal edebilirsin, bahşiş bırakmazsın ya da. Yada son şansın cingar çıkarırsın iş öyle bir noktaya gelir ki onlar size, bu seferlik bizden olsun derler (bunun garantisi yok tabi). Siz de birşey ödemeden çıkar gidersiniz

  • bonjurkes  (05.05.12 18:22:18)
gelen yemek dandikse ve soğuksa biraz tadına bakıp tırtıkladıktan sonra, "1 saat bunun için mi bekledim ben? Ya acilen yenisini getirin ya da kalkıyorum" derseniz birşey diyemezler.

  • elektr10  (05.05.12 19:35:57)
iyide şöyle düşünün bir de, zaten aç karnına bekliyorsun. oradan kalkıp bir de başka yere mi gideceksin, ne bileyim mağdurken iyice mağdur olmayasınız sonra? kalkıp gitmek midir çaresi sadece. vay arkadaş

  • karnim doymak bilmedi  (07.05.12 12:00:05)