maaşınızın yüzde kaçını telefona verirsiniz?

yeni telefon almak isteseniz, maaşınızın yüzde kaçı değerinde olur bu telefon?

not: düzenli maaşı olmayanlar yılda kazandıkları paranın ortalamasını düşünebilirler.

telefona para harcamam, samimiyim.

  • rn  (05.05.12 16:25:40)
maaş değil de kıstasım şudur; bir yıllık telefon faturasını geçmmeli telefonun fiyatı.

faturayla maaş arasında da (mantıklı insanlar için) bir bağıntı olduğunu düşündüğümüzde 2 denklemli bir eşitlik var ortada. budur.
  • hope ender  (05.05.12 16:28:20)
sosyal statü-ihtiyaç duyulan telefon özelliği-ilgi alanı (foto için iyi kamera-müzik için daha iyi donanımlı medya oynatıcıları-uzun yol ve batarya etkisi)gibi yazılabilecek çok detaya göre fiyat ve bütçe değişebilir.
ihtiyaçlarım dogrultusunda aldıgım cihazın etinden sütünden faydalanıyorum.ve geçen sene maaşımın 100 de 65 ile almıştım.

  • arafa  (05.05.12 16:30:55)
galiba sıfır.zira halen 1110 i kullanan bi insanım.

  • othervoices  (05.05.12 16:34:12)
0, 5 seneyi geçti samsung sghx-160 kullanıyorum, geçen bu bozulsa ne alırım diye bakındım, piyasadaki tüm telefonların ne kadar çirkin olduğunu gördüm. çirkin telefona 0, güzel telefon çıkarsa da parası neyse işte, sonuçta sadece konuşuyorum ben bu aletle.

  • hewit  (05.05.12 16:38:10)
Herhangi bir sınırım yok. Keyfim nasıl isterse, param varsa o an 100 katını bile verebilirim. Tüm teknolojik ürünler için geçerli bu, hatta beğendiğim her şey için.

  • roket adam  (05.05.12 16:47:31 ~ 16:48:50)
telefona para harcamam 2007 yılında aldığım sony ericsson k750i kullanıyorum hala.

  • sealth  (05.05.12 17:04:48)
%28

  • envanterbilanco  (05.05.12 17:06:27)
haziran 2008de 300 dolara hadi bugunun parasi ile 500 liraya iphone 2 almistim. 46 ay gecti. telefonun bana maliyeti aylik 11 lira falan olmustu. bu sekilde dusununce maasimin gayet kucuk bir kismini telefon icin harcamis oluyorum. ben olaya bu sekilde bakiyorum.

  • roadrunnerr  (05.05.12 18:40:16)
alınabilecek en ucuz cep telini aldım kaç yıl önce hala kullanıyorum. ama mesela bilgisayarımın en ucuz olmaz ona paraya kıyarım.

  • joepiscopo  (05.05.12 22:44:16)