[]

kindlecılar beri gelin

nerden besleniyorsunuz?
mobilerinizi hangi sitelerden-forumlardan temin ediyorsunuz?

türkçe english fark etmez

 
ben ideefixe'ten alıp calibre programı yardımıyla mobi yapıyorum. keşke ideefixe doğrudan kindle'ı desteklese ama malesef böyle bir destek olmadığı için, parasını verip satın aldığım kitabı okuyabilmek adına bir python scripti yardımıyla önce epub'un drm korumasını kaldırıyor, sonra da koruması olmayan dosyayı mobi'ye çevirip kindle'a atıyorum.


  • sahtepetrucci  (05.05.12 15:54:31) 
bu bahsettiğin yöntem ebupları bire bir mobi'ye çevirebiliyor mu peki @sahtepetrucci


  • superb  (05.05.12 15:56:28) 
@superb: evet. ben de aynı şekilde çeviriyorum.

e-kitapları da forumlarda falan denk geldikçe toplu olarak indiriyorum genelde. "dünyaklasikleri.rar", "gerilim.zip"... gibi. belirli bir kitap istediğimde de haliyle google'ı arşınlıyorum.

ingilizce kaynakta sıkıntı yok. google'dan 2-3 tıkla bulursun. türkçe kaynak az ve kalitesiz ne yazık ki.
  • jangara  (05.05.12 17:46:01 ~ 17:48:13) 
@jangara calibre ile çevirince satır aralarında boşluklar oluşuyor
bunu önlemenin bir yöntemi var mı?

  • superb  (05.05.12 18:53:26) 
Amazondan beles ya da ucuzlari aliyorum. Onun disinda awaxhome.ws, onceden de library.ru idi.

Turkce malesef guzelce siniflandirilmis sekilde yok.
  • no christ requiress  (05.05.12 20:39:09) 
www.manybooks.net
www.mobileread.com

bunlar ingilizce

www.zevkli.org
www.cizgiliforum.com

bunlar türkçe
  • seytan ayrintida gizlidir  (07.06.12 13:05:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.