ingilizce elemantry seviyesi için vocabulary seti gibi bir şey...

panpalar, elemantry seviyesinin gramer kısmını bitirmek isteyen bir öğrenci için o seviyeyi bitirince öğrenmiş olması gereken bütün kelimeleri anlamlarıyla beraber güzel bir biçimde tasniflemiş, toplamış olan kitapçık, fasikül gibi bir şey var mı bildiğiniz?

her türlü tavsiyeye açığım...

pek derman olmayacağım ama, ders içerikli gramer kitaplarının arkasında bütün kelimeleri yazıyor. onu kullanamaz mısınız ?

edit: annem ingilizce öğretmeni, sordum yok öyle bir şey dedi. yani b1,a2 falan bütün seviyeler 8 kademeli ya, b1,1 a2,4 falan. belki öyle vardır, ama emin değilim yayınevine sorarım hem benim de işime yarar dedi.
  • zaraeta  (04.05.12 20:36:55 ~ 20:54:00)
@zaraeta; hocam sadece kelimelerin yer aldığı bir kitapçık ya da fasikül almak istiyorum. sadece kelime için yapılmış olursa daha geniş ve özenli olur diye düşündüm. teşekkür ederim ilginiz için...

  • yokumbenburda  (04.05.12 20:43:24)
A
aback:şaşırmak
abandon:terk etmek

tarzında kitapçıklardan bir bok olmaz. yapmayın, etmeyin.

kelime ezberleten değil öğreten kaynaklar iyidir, kullanın.
elt.oup.com

yine de ekleyeyim. şu tarzda kitapçıkları bulabilirsiniz internete bakınırsanız biraz.

www.hepsiburada.com
  • arcalion  (04.05.12 22:48:02)
zaraeta'nın dediği gibi her seviye için ayrı hazırlanmış coursebook'ların verdiği kelime listeleri var. elementary seviyesindeki kelimelerden bir excel dökümanı var elimde, cambridge'den indirmişim zamanında, gönderebilirim dilerseniz.

  • marikaki  (04.05.12 22:57:06)
@marikaki; hocam gönderirseniz çok memnun olurum. teşekkürler...

  • yokumbenburda  (05.05.12 04:58:07 ~ 04:58:25)
@yokumbenburda şuraya yükledim, cambridge'in english in mind adlı kitabının elementary, pre-intermediate ve intermediate seviyelerine ait kelime listeleridir.
viewer.zoho.com

Tavsiyem, bu kelimeleri körü körüne ezberleyip kısa bir zaman sonra unutmak yerine, bu kelimeleri öğrenmenizi destekleyecek hikaye kitapları bulup bir yandan onları okumaya başlamanızdır. Böylece kelimelerin nasıl kullanıldığını görecek ve aklınızda daha kalıcı yer edinmesini sağlayacaksınız. Bu tarz hikaye kitaplarının içinde hikayelere yönelik okuma anlama soruları ve kelime çalışmaları da bulunuyor. Maksimum fayda sağlamak gayet kolay :)
  • marikaki  (05.05.12 10:05:36 ~ 10:09:18)
@marikaki; çok çok teşekkür ederim hocam, çok işime yarayacak bunlar. tekrar tekrar teşekkür ederim. sevgiler...

  • yokumbenburda  (05.05.12 18:08:40)