Bilgi veren dizi?

Sevgili Capua halkı:

Sizden bir dizi tavsiyesi almak istiyorum.
Öyle bir dizi olsun ki hem elendirsin hem kaliteli olsun hem de diziyi izlerken bilgi edinelim.

Dr. House bu bağlamda nasıldır?

paranoyak değilsen olabilir, aksi halde her ayağın kaşındığında karaciğerim iflas ediyor diye düşünebilirsin örneğin.

  • whoosie  (04.05.12 18:03:51)
house iyidir. etrafındaki insanların davranışları hakkında psikolojik bağlamda tespit yapabilmeni de sağlar bir yerden sonra. bana faydası oldu bir hayli. işe de yaradı.

  • schopenowski  (04.05.12 18:06:09)
@whoosie o zaman sıkıntı olabilir. Deneme amacıyla başlasam olur mu?
@schopenowski tşkler

  • zaxurani  (04.05.12 18:07:31)
olabilir, bi başla bakalım:)
ben mesela sırtındaki sütyen kopçası deliğinden iltihap kapıp ölen kızdan sonra bayağı pirelenmiştim:)

  • whoosie  (04.05.12 18:09:13)
house iyidir ama bi süre sonra bayabilir.
lie to me'ye bak derim

  • mtfbwy  (04.05.12 18:09:26)
ben house'u bu konuda tasvip etmiyorum pek, tıpla alakası olmayan insanların 5 sezon dizi izleyip bazı konular hakkında kurgu üzerinden çıkarımda bulunmalarına sebep olabiliyor, böyle bir tanıdığım vardı o sebeple söylüyorum. yoksa iyi bir dizi house beğeniyorum.

ama onun dışında her ne kadar gerçekçi kurgulanmış olsa da, günlük hayatla örtüşmesini sizin de tahmin edebileceğiniz gibi beklemek pek doğru olmuyor, fakat diziyi uzun süre takip eden bazı insanlar bu yanılgıya düşebiliyorlar.

onun dışında aklıma six feet under geldi, ama edindirdiği fikirler teknik düzeyden ziyade varoluşsal düzeyde, siz de bunu ister misiniz bilmiyorum.
  • sanal hayvan  (04.05.12 18:11:02)
kristal meth hakkında bilgi edinmek istiyorsan breaking bad'i izleyebilirsin. :)

  • fayntenks  (04.05.12 18:11:19)
lostu hakkında yazılmış tüm enteylerle ve tüm lost teorilerini de eşzamanlı takip ederek izlersen, dinler tarihinden paralel evrenlere kadar pek çok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Tabi insanın onca şeyi toplu olarak takip etmeye gözü yemeebilir, ben olsam tereddüt ederdim mesela.. Tabi bu benim tembelliğimden de olabilir bilemedim..

  • in vino veritas  (04.05.12 18:13:26)
@in vino veritas Lostu izledim aslında ama dediğin şekilde izlemedim. Keşke izlemden önce sorsaydım.

@mtfbwy ilk sezonu indirmeye başladım. denicem tşkler. konusu ilginç geldi.

@sanal hayvan six under feet daha önce de izlemek istediğim bir diziydi. başlıyacpaım. tşkler
  • zaxurani  (04.05.12 18:19:05)
monk da iyidir yahu analitik düşünme kabiliyeti sağlar :) birkaç yıl önce sabah arkadaşla aile arabamızı kaçıracakken marşa basışımızı sabah ezanına denk getirmiştik sese uyanmasınlar diye, sonra monk delisi olmamıza bağladık :)

  • farabi  (04.05.12 18:35:45)
Mad Men'e gir bence tüketim toplumu nasıl yaratılmış görürsün, reklamlara farklı bir gözle bakarsın. ayrıca şirkette nasıl sekreter hatun götürülür öğrenirsin, gerçek hayatta öyle bir şirkette çalışamayacağın için gereksiz bilgi olur ama olsun.

  • hottamale  (04.05.12 18:46:25)
dexter ;)

  • late viper  (04.05.12 20:17:56)
lie to me diye bir dizi var, vücut dilinden yalan söyleyenleri analiz ediyordu. bilgilendirici bir şeydi.

  • firez  (04.05.12 20:20:22)
E.R. iyidir. House gibi ekstrem vakalar değil de her gün acile gelen hastaların durumuyla ilgili şeyler görebilirsin.
Uzun cümleleri anlamaya çalışırken arada yakalayabilirsen Big Bang Theory.
Malum kimyasallar için Breaking Bad.
  • r_u_h  (04.05.12 20:47:22)
Herkese cok tskler. Tum tavsiyelerinizi dinliyecegim.
Daha once izlemediklerimi indirmeye basladim.

  • zaxurani  (06.05.12 00:18:25)
lie to me her bölümde vücut dili psikoloji vs. ile ilgili bilgiler veriyor mutlaka

  • hmm peki  (06.05.12 00:25:01)