diş çektirdim ne yapak yaptırakmı

bugün dişi çektirdim daha önce dolgulu problemli bi dişti.doktor bundan bişey olmaz çekelim dedi sen bilirsin dedim.devlet hastanesinde oldu olay.neyse dişi gördüm sararmış
sağlıksız dı.

şimdi ben bu işlerden hiç anlamam yerinde nasıl bişey yapıyolar ne yaptırsam.yeni diş porselen falan mı oluyor nasıl oluyor.yada başka seçenek mevcutmu
devlette yaptırcam mecbur.para yok,özel konu dışı.

hemen mi yaptirim yoksa diş yuvası kendini bi toplasınmı.

yer samsun-ağız ve diş hastanesi

porselen olanları tanesi 17.5 liradan yapıyorlar devlette.
Anacakkkk burda bir duruyoruz o tek dişi oraya oturtamadıklarından yanındaki iki dişi kesiyorlar. Öyle yapıyorlar protezi (yanlışsam düzeltiniz)
Alternatif: vidalı denilen tek tek de oturtulabilen protezler ancak milyarlar tutuyormuş (bu milyarlar lafını İstanbulda soran kuzenim sarf etti piyasayı bilmiyorum)
  • niye ama  (03.05.12 22:10:30)
anlamadım neyin yerine ne yaptırıyoruz? bu dişin yeri neresi?
devletten tırsarım ben. özel de eskisi kadar uçuk değil.

  • indescribable  (03.05.12 22:11:11)
zaten tek porselen sırıtır ön dişlerden birisinde ise. muhakkak birkaç dişi feda edersin:S

  • indescribable  (03.05.12 22:12:04)
diş azı dişi tek bir adet

  • othervoices  (03.05.12 22:13:00)
ben doğru algılamışım, azı içindi verdiğim fiyat.Ancak biz de Ankaradayız Samsun için bilgim yok.

  • niye ama  (03.05.12 22:55:06)
evvveeet, bir samsunlu olarak cevap yazıyorum.

bence zaman kaybetmeden fakülteye gidin, düzgün bi şekilde ilerleyen diş bölümü var. tık tık tık işinizi görüyolar. porselen yaptırmanızı tavsiye etmem,çünkü sağlam dişinizi kescekler. paraya kıyın ve implant yaptırın. tek diş için implanta 400-500 falan verceksiniz bi de ameliyat parası oluyo tam hatırlamıyorum ama 100 falan olmalı. ne kadar çabuk giderseniz, implant işiniz o kadar kısa sürer, çünkü zaman geçtikçe diş etinizde damağınızda falan diş yapılmaya olan uygunluk gidiyo,onu yerine getirmek için beklemeniz gerekebilir.
  • beyimsiz  (03.05.12 23:11:32)
fiyat bilmiyorum. implant yaptırın. en sağlıklısı.

  • njtbcrn  (03.05.12 23:14:02)