Ders Calisirken Tekno Dinlenir Mi?

selam,
ders calisirken veya baska konsantre gerektiren bi is yaparken sozsuz muzik dinleyin falan diyorlar. tekno, house gibi sozsuz seyler dinleyen ve tavsiye eden var mi, yoksa cok yanlis mantikta miyim?

ders çalışırken müzik dinlersen bile ne kadar faydalı olur bilemiyorum. şekil zemin ilişkisi açısından bakarsan ancak birine konsantre olabilirsin. mesela ben serviste konuşmalar olmasına rağmen kitap okuyorum ve hiçbir konuşmayı ve servisteki müziği duymuyorum fakat bazen de müziğe kulağım gidince kitaptan bir şey anlamıyorum.

özet: ya ders ya müzik. seç birini
  • cemallamec  (03.05.12 21:05:47 ~ 21:11:06)
Dikkat dağılıyor bir süre sonra, dinlenmez bence.

  • daddy  (03.05.12 21:23:31)
minimal tekno dinlenir, dinliyorum, çok da güzel oluyor. olmadı idm (intelligent dance music) dinle. olmadı autechre dinle, üniversiteyi autechre sayesinde bitiriyorum desem yeridir.

  • passive aggressive  (03.05.12 22:05:32 ~ 22:06:58)
hersey dinlenir,müzik bi fon sadece gerisi senin konsantrasyonun.

hee bana sosan siktiret onu da

www.youtube.com

bunu dinle.
  • serabetan  (03.05.12 22:14:45)
Dubstep dinle süper gidiyo.

  • jpsartre  (03.05.12 23:10:35)