[]

ingilizce okunuş

Arkadaş bir türlü aklım almadı, "wolf" kelimesini amerikalılar, nasıl "wulf" diye okuyor. Bu tarz okunuşu olan başka kelime görmedim, duymadım ben.

Wulf and I, Teen wulf falan diye okunuyor hep ama yazılışları wolf şeklinde


 
www.wordreference.com
iki farklı okunuşa bakabilirsin.
wolves daha da başka okunuyor. vuulvz gibi.
o her zaman o olarak okunmuyor.
  • kediebesi  (03.05.12 16:11:06 ~ 16:14:10) 
ingilizce din gibidir, sorgulanamaz!


  • badiparmagi  (03.05.12 16:11:46) 
tomb da "tumm" diye okunur, oluyor öyle.


  • sanal hayvan  (03.05.12 16:28:31) 
boston'ı da bastın diye okuyanlar var.


  • theherbaliser  (03.05.12 16:42:35) 
door ve book gibi salak iki okunuşu olan dilden ne bekliyorsun ki zaten(gerçi bir rivayete göre bunun kuralı varmışmışta tey tey)


  • lunedor  (03.05.12 16:47:19) 
one "van" şeklinde okunduktuktan sonra başka bişi sorgulamaya gerek yok bence


  • kerem75  (03.05.12 16:48:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.