İlya Yayınevi

İlya Yayınevi'yle ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaşacaklar aranıyor.

Şöyle ki; bu yayınevi pek de ucuz olmayan fiyata set olarak kitap satıyor. Açıkçası ilgimi çeken kitaplar olmasına rağmen hem ucuz olduğunu hem de güvenilir olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca kitap fuarı ve üniversitedeki stantlarından başka herhangi bir yerde dahaa önce kitaplarına rastlamadım. Kitap fuarında da bu çekincemi belirttiğimde garip bişekilde azarlanmış ve resmen set olarak değilde 2-3 tane kitap almamı engellemişlerdi. Resmen bişeyler uydurara kaçmak zorunda kaldım. Şimdi tekrar okulda tuzaklaına düştüm ve yine aynı itici, ısrarcı tavır...

E o zaman hala neden düşünüyorsun diyecek olursanız... Şimdi bunlar çevirilerinin çok iyi ve kitaplarının çok kaliteli olduğu ısrarla tekrarlıyorlar. Gerçekten o kadar iyiyse değerlendirmeye değer mi? Evet kitaplar fena görünmüyor ve özellikle mitoloji dizisi ilgimi çekiyor ama 25 kitap için 300 ytl artı çeviri kötü çıkarsa o uyuz tavırları ödüllendirmek...

Ne diyorsunuz?

bence guvenmemelisin. dedigin kadar iyi olsalardi neden duyulmadilar ve neden tek olarak satmiorlar. cunku 1tek kitabi alip da ceviriyi begenmeyerek digerlerini almaman islerine gelmez..

  • kayranin kedisi  (18.09.08 23:32:03)
anladığım kadarıyla, genel olarak müşterisine "ısrarcı ve itici tavırlarla" yaklaşan bir firmadan bahsediyorsunuz. bu durumda; isterse tr'nin en iyi çevirisi olsun fark etmez. rahatsızlık veren her kişi ve firmadan uzak durmak en güzeli bence...

koşarak uzaklaşın :)
  • silhouette  (18.09.08 23:53:58)
ben bir mallık yapıp döneminde bunlardan kitap aldım,
bir: kitap çevirileri ve kaliteleri bombok,
2: posta çeki ile ödeme yapmış olsanız bile ödeme yapılmadı diye hönk diye bir kağıt ceza davası açıldı diye adresinize gelebiliyorlar, alındı makbuzunu fakslıyorsunuz,
sanırım fiks davranış,3 arkadaşıma da ödeme yapmalarına rağmen ödeme yapılmadı dendi.

ayrıca mitoloji serisi dışarıdan bakınca çok ilgi çekici duruyor, eski ev arkadaşım aldı ve şu an hiçbiri onda değil, zira kurtulmaya baktı, dağıttı, hediye etti falan filan.
  • asturquemandele  (19.09.08 00:29:16)
yayınevi ilk kurulurken ben ve bir arkadasimla kitap cevirisi icin görüsmek istemislerdi. görüstük. tek söyleyebilecegim olabildigince uzak durmaniz.

  • atmacaged  (19.09.08 01:19:08)
ideefixe'de kitaplar tek tek satılıyor. fiyatlar da anormal değil. 8-10 ytl verip bir deneme yapabilirsiniz.

  • ezeriko  (19.09.08 11:58:06)
Sahaflardan da tek tek kitap bulabilirsiniz. Hem çok ucuz olur, hem denemiş olursunuz. Tahminen 3-4 liraya bile bulma şansınız olabilir (Aslıhan Pasajı'ndaki sahaflardan söz ediyorum, ötekiler nispeten daha pahalıdırlar.)

  • vita vinum est  (19.09.08 16:04:05)