Kahvaltı için Meyve Suyu

Böyle sabahları kahvaltı niyetine meyve suyu içmek istiyorum ama boyalı, katkı maddeli olanlardan değil. Son derece doğal, vitamini bol olanlardan. Nereden bulabilirim? Ne önerirsiniz marka olarak?

portakal al onu sık?

  • uzun sacli mazosist  (01.05.12 22:45:10)
meyve sularının %100 olanları var. içinde şeker veya başka tatlandırıcı, aroma kullanılmıyor.

ancak bunlar da meyve suyu konsantrelerinden yapılıyor. konsantreden yapılan meyve suları taze sıkılmış meyve sularına göre daha çok şeker içeriyormuş. buna dikkat etmek gerekiyor. yani ne güzel %100 meyve suyu diye abanmamak gerek.

migros, carrefour, macrocenter gibi büyük marketlerde taze sıkılmış, katkısız, raf ömrü 3-5 gün olan meyve suları var. "exotic" markanın ismi. bunlar çok güzel ama litresi 5-6 liraya geliyor. en sağlıklı bunlar.

en güzeli evde kendiniz sıkmanız aslında. çok da zor değil.
  • mea maxima culpa  (01.05.12 22:47:46)
pınar'ın portakal suyu gayet güzel. %100 olanı tabi. bir de dimes de iyidir.

  • sinematematikci  (01.05.12 22:49:17)
her öğünde en az 20 25 gram protein almanız gerekmekte (günde 6 öğün yediğinizi düşünürsek) ki meyve sularından bunu karşılamanız malesef pek te mümkün değil. dolayısıyla bir şekilde peynir veya yumurta veya süt ile desteklemeniz gerekmekte.

  • okumayi sevmeyen okur  (01.05.12 22:51:17)
kullanışlı bir katı meyva sıkacağı alıyorsun, sonra manava gidip elma, nar, muz, portakal, havuç beşlisini alıp sabahları sıkacağın içine atıyorsun, sonra köpüğünü süzüp bardağa boşaltıyorsun afiyetle içiyorsun, dişleri fırçalayıp evden çıkıyorsun.

  • calmdown  (01.05.12 22:53:32)
bunu aliskanlik haline getirip, uzun yillar devam ettirirsen, seker hastasi, kolon kanseri ve pankreas kanseri olma riskin yukselir.

  • compadrito  (01.05.12 23:14:22)