hani jailbreakte her app bedavaydı yalançılar

yahu cydia indirdim daha demin, zaten onun arayüzüne de alışamadım bi garip. bi de jailbreak fukarasıyım mevzuya yeni vakıf oluyorum appstore'da ki appler free olmayacak mıydı ? hadi appstore'u geçtim ulan cydia'nın içinde bile paralı şeyler var ne anladım ki ben bu işten. şöyle bişeyler yazsanız da okusak yeni jailbroken olmuş şahsıma.

ikaynak.com a gir ordan öğren.

eğer uygulama kırılmışsa onu cihazına kurarsın.ama bunlar bi cydia yüklemekle olmuyor.appstore da ki uygulamaların crackli hallerini indireceksin baska yerlerden.
  • arafa  (01.05.12 17:42:45)
hacım jailbreak appleri beleş yapmak demek değil. jailbreak iphonun kapalı kutusun açmak demek.

jailbreak ile iphone istediğin gibi müdahele edebilirsin. iphoneda olmayan özellikler yükleyebilirsin. bunlardan bazıları beleştir bazıları paralı. sen beleş olanları seç para sorun oluyorsa

ayrıca jb ile paralı uygulamaların varsa cracklilerini yüklemeye hakkın olur. otomatik app store beleş olmaz, uygulamacılar cracikini yapabilmişse mevcutsa indirip yüklersin
  • efruz  (01.05.12 17:46:43)
hocam installous diye bir program var onu cydia'dan indireceksin..

installousun içinde de envai çeşit beleşi bulabilirsin
  • Gkcn  (01.05.12 17:55:43)
Özür dileriz panpa :( hep insanları cydia cemaatine sokmak için böyle şeyler yapıyoruz.

  • dampire  (01.05.12 18:03:13)
installous iyiymiş yalnız. installous indirip, hala cydia'ya ihtiyaç duyuluyor mu peki ? hayır yani silmek açısından değil ama ordan bir şey indirmek artık mantıklı kalıyor mu ?

  • qurant  (01.05.12 20:46:17)
cydia yı zaten normal yollardan silemezsin.cydia sana lazım olacak.jailbreak yapılmış bir cihaza sadece uygulama yükleme haricinde ios sistemine de müdahale edebilirsin.bunun için cydıa ve cydıa uygulamaları ve kaynaklarına ihtiyacın olacak.o yüzden cydia önemli.cydia içindeki paralı uygulamalar zamanla ücretsiz sunulur onları da bu şekilde temin edersin

  • arafa  (01.05.12 22:28:40 ~ 05.05.12 16:23:54)
arafa; bu bahsettiğin ios müdahaleleri misal olarak " tema değiştirmek, home butonunun işlevleriyle oynamak ( activator diye bişeyden buldum ) gibi şeyler sanırım. tabi daha çok kurcalamak lazım. bakalım nerelere varacağız kendisiyle.

  • qurant  (01.05.12 22:40:55)
evet aynen öyle.neredeyse ios a görsel anlamda her türlü müdahale edebilirsin
mesela kilidi aç yazısı yerine istedigini yazabilrsin.biri seni ararken ekranda xxx arıyor yerine xxx (istedigin yazı)yazabilrsin.youtube dan videoları kaydedip sonra izleyebilirsin.iphone tv ye - projektorlere 10 dolarlık çakma kablolarla baglayabilirsin.normalde orjinal kablo gerekir (120-150 tl arasında)falan filan işte bir sürü şey yapabilirsin jb li bir cihazla.
ikaynak.com da cydia uygulamaları diye bir konu başlığı var ordan öğrenebilirsin
  • arafa  (04.05.12 18:14:55 ~ 05.05.12 16:23:17)