[]

Youtube Oynatma ve Tam Ekran Sorusu

Diğer duyurulara baktım ama tam olarak cevap bulamadım, yine de gözümden kaçtıysa affola. Benim 2 sorum olacak:

1- Youtube'da bazı videolarda karşılaştığım bir sorun var. Mesela videoyu açıyorum, dolsun diye durduruyorum. O sırada 10 dakika falan başka sitelerde geziniyorum ama youtube sekmesine döndüğümde videonun zerre dolmadığını görüyorum. Sonra videoyu oynatmaya başlayınca imleçle beraber video da dolmaya başlıyor. Bir süre izleyip tekrar durdurunca yine dolmuyor. Bunu sadece bazı videolarda yaşıyorum. Bazı videolarda da durdurunca çatır çatır doluyor video çubuğu.

2-Yine sadece bazı videolarda karşılaştığım bir diğer sorun da şu ki yüklenmiş bir videoyu tam ekran yaptığım anda, o ana kadar yüklenen kısım gidiyor ve video tam ekran yaptığım saniyeden yeniden sıfırlanıp dolmaya başlıyor.

Bunların bir açıklaması var mı?

 
1. artık youtube komple videoyu yüklemiyor galiba parça parça yüklüyor işte izlediğinden 30sn sonrası gibi
2. normal boyutta çözünürlüğü(kalitesi) düşük seçiyor tam ekran yapınca onu arttırdığı için oluyor muhtemelen.

  • lunedor  (01.05.12 03:05:34) 
2. sorun için kullanıcı adınla giriş yapıyorsun. settings'e geliyorsun. playback'ten i have a slow connection'ı işaretliyorsun. sorun ortadan kalkıyor.


  • sensible soccer  (01.05.12 03:19:07) 
O halde durdurunca çubuğu akan videolar eski sistemle yüklenenler olsa gerek. birkaç yerde youtube yeni tasarımına geçtiğinden beri böyle bir uygulama kullanıyor falan diye okudum ama yavaş bir bağlantıda adamı deliye döndürüyor.


  • hubris  (01.05.12 03:20:34) 
@sensible soccer direk "fakir ayarı" yapıyoruz desene :)


  • hubris  (01.05.12 03:22:42) 
1. telekomun youtube için ayrı bi cachesi var ordan geliyor veriler. orda varsa hızlı hızlı yoksa yavaş yavaş geliyor.


  • saiko  (01.05.12 03:22:50) 
Bazı videolarda da izledikten sonra replay yaptığımda yeniden yükleniyor. Bazılarında da zaten önceden yüklendiği için rahatça izleniyor. Arkadaş ne güzeldi eskiden, şimdi bi sürü dalga var, anlamsız.


  • hubris  (01.05.12 03:25:59) 
youtube yeniliğe gitti, videolar kapandıktan sonra tekrar açıldığında da kaldığın yerden devam ediyor mesela. beni de gıcık etti, dolmuyor arkadaşım ttnet yüzünden ama youtube'a bunu anlatan mail atmak bile koca ülke adına rezillik.


  • repins  (01.05.12 03:57:48) 
Öncelikle Chrome kullanıyor olmalısınız.

Ardından bu adrese girin: (git:www.youtube.com)

Şimdi sayfanın en alt kısmındaki "Join the HTML5 Trial" seçeneğine tıklayın. Artık videolar her halükarda yüklenecektir.
  • chewrokee  (25.07.12 05:11:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.