Otostop?

Uluslar arasi otostop yapan oldu mu? Olduysa hangi ulkeler genel otostopculara kotu davranislarda bulunur? Eger avrupayı otostopla geziceksem hangi ulkeleri transit gecmem gerekir?

doğu avrupada 6 ülkede yaptım. hiçbirinde kötü bir olayla karşılaşmadım. aksine iletişim bilgilerini alıp hala görüştüğüm insanlarla tanıştım. yemek, içecek ısmarlayanlar oldu. özellikle romanyada çok yaygın bir ulaşım biçimi. ama benim başıma gelmemiş olması kimseye gelmeyeceği anlamına da gelmez, insandan insana fark var. barselonada çantası çalınan leh arkadaşım da var, romanyada şoförün seks teklifini kabul etmediği için dağ başında arabadan indirilen arkadaşım da var.
bir ülkeden bir ülkeye geçerken özellikle tırlar çok iyi oluyor. uzun yol gittikleri için bir ülkeyi boydan boya tek araçla geçebiliyorsunuz. ayrıca araçlar çok rahat, şoförler yalnız gitmek istemediklerinden otostopçu almaya meyilli ve yakıt parasını kendileri vermedikleri için para istemiyorlar. ne olur ne olmaz araçlara binmeden para vermeyeceğinizi söyleyin, sonra sorun çıkmasın. ben bunu söyleyince "kapıyı kapat" diyip giden birkaç kişiyle karşılaşmıştım.

  • orange coffee  (30.04.12 22:04:18)