Nikon D90 alınır mı?

dış ortam ve gece çekimleri için kullanılacak dslr makine düşünürsek 2500tl yi bu makineye vermek mantıklı mı? gerçekten iyi bir çekim kalitesi istiyorum yalnız. fakat prof makinelerden anlamadığım için danışmak istedim.

varsa f/p oranında dış ortam ve gece çekimi ultra mega olan :) bir makine önermenizi isteyeceğim.

özellikler:
www.2ncielci.com

Nikon D90 18-55mm DSLR Fotoğraf Makinesi Detay Bilgisi
12.3 Megapiksel

Düşük kumlanmalı geniş ISO hassasiyet aralığı ile yeni tasarlanmış Nikon DX format CMOS görüntü sensörü

Yumuşak detaylar, zengin renkler ve detaylar için EXPEED

Yenilikçi D-SLR film işlevi: D-Film

Yüz Algılama Sistemi ile entegre Sahne Tanıma Sistemi

Kolay kullanımlı Canlı Görüntü Modu

Resim kontrol sistemi: Görüntüdeki görsel stili düzenleme

Yüksek kontrast içinde yumuşak ton reprodüksiyonları için Aktif D- Aydınlatma

Çok yönlü pratik 11-nokta AF sistem

Yaklaşık %96 oranında ekranı kaplama özelliği ile parlak pentaprizma vizör

Yüksek görüntü kalitesi için ileri sahne Modları

"tek lens demesi de beni soğutmadı değil" demişsiniz. nerede tek lens yazıyor? oradaki tek lens bir terim yani makineye türünün adını veren SLR kelimelerinin baş harfi single lens reflex. tek lens "refleks?"
yani başka lens takılamaz falan değil. d90 iyi bir makinedir ama ne çekeceğinize bağlı lens de almanız gerekir. gece çekimi diyorsanız kit lens işinize yaramaz ve makineden fazla parayı lense vermeniz gerekir. yoksa bu makine mis gibi çeker iyi lens ile.

  • ben smyrna  (30.04.12 16:59:04)
d5100 daha iyi bir sensor kullanıyö. daha uygun fiyata bulunabilir.

he çok iyi bir performans istiyorsanız düşük ışık koşullarında ff bir makine tavsiye ederim ki size hiç gerek yok :))
  • cedric tweedledee  (30.04.12 17:21:16)
d90 şahane bir makinedir. tavsiye ederim.

  • faaip de oiad  (30.04.12 17:45:16)
yüce rabbim her kamera karanlıkta çekebilsin diye flaş deyü bir şey yaratmış.

  • kalpteki delik  (30.04.12 18:37:48)