Güney Afrika Cumhuriyeti

Selamlar.

Bu akşam daha ipe sapa gelir bir şey merak ettim sanırım.

Güney Afrika Cumhuriyeti'ne giden var mı hiç ? Wikipedia'ya falan da yazabilirdim de ben gitmiş birinin izlenimlerini merak ettim daha çok. Nasıl bir yerdir ? Ne yapılır ? Ne görülür ? İnsanı falan nasıldır ?

yakın arkadaşım gitmişti
tabii birinci ağızdan olmicak ama:

insanları iiymiş ama sürekli paranoya yapmış o, çünkü suç oranı baya yüksek. bir ara az miktarda parasını çaldırmış. sokağa oturup hafiften ağlarken yakışıklı biri gelmiş "what happened" falan tarzında. beraber kafeye gidip oturmuşlar. dil okuluna gitmişti kısa dönem, bize pek turistik yerlerinden bahsetmemişti
  • la noix  (30.04.12 07:52:06 ~ 07:52:18)
abimin eski şirketinden bi abimiz gitmişti güney afrika ülkesine. adını hatırlamıyorum ama açlığın hat safhada olduğu ekonomonin yerlerde süründüğü bir ülkeydi. iş amaçlı gitmişti. ülke girişinde her turiste ne amaçla olursa olsun refakat için bir asker veriyorlarmış. asker ile bu araçta seyahat ederken bizim abi sıcaktan kolunu dışarı atmış. asker hemen camı kapatıp azarlamış herifi

"kafayı mı yedin!? kolunu palayla keserler saatini alıp giderler!"

ohş
  • scapegoat  (30.04.12 09:39:12)