Ingiltere'den telefon almak ve pay as you go sorunsali ile tax free

Telefon alacagim ama magaza gorevlileri kafami karistirdi. Ingiltere'den pay as you go olani alirsam Turkiye'de kullanamazsin ve kullanirsin diyen de var. Istedigim telefon Orange magazasinda 400 pound (pay as you go var bunda) iken warehouse denen magazada 450 pound (tamamem sim free).

Telefonu pay as you go alsam Turkiye'de kaydettirip sorunsuz kullanabilir miyim yoksa direkt sim free mi olmali? Hatta hangi magazadan almaliyim Londra'da?

Ayrica vergi iadesi icin herkes bir sey dedi. %10 veya %20 alirsin diyorlar. Ne kadarini alirim? Simdiden tesekkurler cevaplar icin.

499 pound luk telefon için 54 pound vergi iadesi aldım. tek bu soruna cevap verebilirim.

  • mustancigano  (29.04.12 23:13:02)
Vergi iadesi için satın aldığınız mağazadan vergi iade formu doldurtmalisin. Pay as you go alırsanız sim kilitli ooperatörün sim kartını kullanamazsınız . Sim kilit şifresini de o2 pay as you go larda satin aldıktan bir yıl sonra veriyor .

  • bp10  (30.04.12 01:04:24)
O şifreyi 10-15 pounda kırdırabilirsin hemen oralarda bir yerde.

  • lazor  (30.04.12 06:06:13)