[]

mülakat tavsiyeleri

Hali hazırda bir işi olan kişi, yarın başka bir iş için görüşmeye gidecek. görüşme direkt olarak departmanın yöneticisi ile olacak. nelere dikkat etmek lazım (mesela şu an çalışmakta olunan yer kötülenmemeli)? Evet başka? İşin tanımını çok irdelemek var ama mesela? Bir de maaş mevzusu? Mesela eski iş yerlerinde alınan maaşları doğru söylemek şart mı? Doğrusunu öğrenmeleri mümkün olur mu?
 
son maaş 2750 değilde 3 civarı olarak söylenebilir.


  • SARI  (29.04.12 21:48:36) 
istediğiniz maaşın net veya brüt olduğunu belirtin
amaan olmazsa da olur diyosanız bence de eski maaşın üzerine bi 300-400 konulabilir (risk budur)

  • superb  (29.04.12 21:57:28) 
eski işyerinizdeki maaşı öğrenebilirler. hangi sektör?


  • surprise  (29.04.12 22:03:39) 
bana kalırsa çalıştığınız yeri kötülemeyin. orası da zaten istediğim bir yerdi ama burası hayalimdi gibi konuşabilirsiniz. gerçeklesen hayaller vol 2 gibi yani:) bence bu daha karizma olur.


  • alis su hallerime  (29.04.12 22:04:09) 
evet işte bir o kesin, şu anki iş yeri kötülenmeyecek =) şu an perakende sektörü, ama bu yeni iş bambaşka bir şey.

işte heyecanla burada sorayım dedim ama asıl sakinleşsem daha iyi olacak =) bir de derler ki hazırda işi olan mülakatlara daha rahat gidiyor bilmemne..
  • vercingetorix  (29.04.12 22:20:14) 
su çay vs ikram ederlerse al
eski işyerini kötüleme, gelişimin için ivme kaybettiğini, bu yüzden iş değiştirdiğinden bahsedersin eğer neden çıkmak istediğini sorarsa
maaş için onların zaten belirlediği bir rakam vardır.
  • sttc  (30.04.12 00:28:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.