kepek

kepek deri problemi değil mi? niye sadece saçlı deride görülüyor? dökülen yerlerde kepek olmuyor mesela.

deride de oluyor. saçlar koyu renk olduğu için dikkat çekiyor

edit: (bkz: iktiyoz)
  • la noix  (28.04.12 00:13:11 ~ 00:57:46)
ben saçlı deriden başka bir yerinde kepeğe sahip olan birini görmedim hiç.

  • trinitrotoluen  (28.04.12 00:16:04)
sen görmemiş olabilirsin ama ben haftada 25 tane falan görüyorum

  • la noix  (28.04.12 00:18:26)
Kaşlarında kepek olanlar var. ayrıca bende de seboreik dermatit var, stress artarsa göğüs kıllarımda hafif bir kepek gözlüyorum.

  • drip nick i zaten kullanilmakta  (28.04.12 00:39:26)
seboreik dermatit demedim. normal kepekten bahsediyorum. ayrıca saçlı deri derken yoğun kıllı kısımlardan bahsediyorum işte. saçlı kaşlı diye ayırmadım.

  • trinitrotoluen  (28.04.12 00:48:26 ~ 00:49:27)
Demedin de seboreik dermatitnaynı zamanda bir kepek problemi. Yoğun kıllı dediğin yer ki bu kaş ve göğüs olabiliyor, oralarda da olabiliyor bu meret. Ötesinde, Porsuk gibi kıllı birini bilmiyorum. Ama seyrek tuylü bölgede ki benim gögsüm öyle oluyor da rahatsız etmiyor saçın tek olayı onu bloke edip biriktirmesi. Adamın bacağı kepeklenir ne sen görürsün ne adam farkeder. Sadece sac dikkat cekiyor.

  • drip nick i zaten kullanilmakta  (28.04.12 00:59:42)
Kepek dediğin ya mantar enfeksiyonudur ya da hafif seyirli seboredir. (bkz: seboreik dermatit) Bu yüzden üstünde "kepekli saçlar için" diye yazan kozmetik şampuanlar işe yaramaz. Eczanelerde satılan süspansiyonlar ile tedavi edilir.

  • greenish  (28.04.12 01:29:20)