[]

işten ayrılma ve yıllık izin kullanımı

Aynı iş yerinde 1 yılını doldurmuş olup hiç yıllık izin kullanmamış biri, işten ayrılmak isterse bu yıllık izin muhabbeti nasıl oluyor? Yani sonuçta içerde kalan bir hak var ve sen onu almadan çıkmış oluyorsun. Onu maaş olarak mı vermek durumundalar, yoksa yasal işten ayrılma ihbar süresine mi sayarlar?
 
maaş olarak veriyorlar.


  • homo sapiens gotgobekus  (27.04.12 16:25:39) 
peki 1 yılını tam doldurmamış olursa? söz konusu şirkette 6 ayını dolduranlar yıllık izinlerinin bir kısmını kullanabiliyorlar çünkü isterlerse.


  • vercingetorix  (27.04.12 16:32:00) 
sen nasil istiyorsan. bana o sureyi nasil kullanmak istedegimi sormuslardi. ben de ihbar suresinden once cikmistim ve gecen surede izinli sayilmistim

1 yilini doldurmamissa izin hakki da olmuyor. 6 ay sonra yillik izin hakkindan bir kismini kullanma hakkin oluyor sadece.
  • pieta  (27.04.12 16:33:06 ~ 16:35:42) 
1 yılı geçmiş isen 2 hafta ucretlı ızın hakkın var. eger ızın yapmadıysan ısten ayrılacaksan bu 2 haftalık ucretı alabılırsın


  • slash01  (27.04.12 16:33:07) 
iki haftalık izin için verilecek ücret nasıl belirleniyor peki, 1500 lira alan biri işten ayrılırken kullanmadığı 2 haftalık yıllık ızın ıcın nekadar para alır ???


  • Bysb  (27.04.12 17:03:57) 
yılın dolmasına 20 gün varken ayrıldım, vermediler. sordum bi avukata yok dedi. bilsem beklerdim. insan 12 günlük bari verir di mi..


  • supergirl  (27.04.12 17:04:32 ~ 17:05:05) 
@bysb aylık brüt maaşın üzerinde 2 haftalık ücretini alıyorsun.


  • inspired by a true story  (27.04.12 17:21:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.