fotoğraf makinesi

slr ve ya dslr olmayan dijital bir fotoğraf makinesi alacağım. 500-600 tl civarı olabilir. benim aklımda sony var ama farklı önerilere de açığım. ne önerirsiniz romalılar?

canon sx220 kullaniyorum oldukca basarili bi urun. istedigin sinifin en ust modellerinden biriydi ben aldigim zaman (yaklasik 1.5 sene oldu alali). o model veya daha yeni bi modeli varsa tavsiye ederim. otomatik ayarlamalarin yaninda bircok manuel ayara da izin veriyo. 14x optik zoom da ek ozelliklerden.

bu da teknik ozelliklerin linki
www.canon.com.tr

edit: sx230 var 220'nin gps'li modeli. ayrica yenileri cikmis sx240 ve sx260 bunlara da bakabilirsin.
  • bartman  (27.04.12 09:48:34 ~ 09:52:26)
öneri: sony'den vazgeç, canon veya nikon al. bu markaları kullanmış ve fotoğrafçılıktan biraz anlayan herkes aynı şeyi söyleyecektir.

  • shirou  (27.04.12 10:07:38)
bartmanın dediği gibi sx220 güzel bir makine, canon powershot serisi iyidir kompakt sınıfta.
shirouya da katılıyorum sonyden vazgeçin ancak nikondan da vazgeçin. kompakt sınıfta nikon maalesef umulanı veremiyor.
kendi önerime geleyim, kesinlikle panasonic tz-18 alın. pişman olmazsınız. sx220 nin rakibidir. ikisi de kompakt sınıfın en iyi makinelerindendir. ben olsam panasonic tercih ederim, ikisini de deneme fırsatı buldum çünkü.
bahsettiğiniz bütçe bana göre kompakt bir makineye verilebilecek en üst bütçe olmalı zaten, güzel bir ayarlama yapmışsınız.
selamlar.
  • ohtararan  (27.04.12 10:50:27)