ortaköy'den beyazıta ullaşım?

beyazıtta okuyorum ve ortaköyde dairelerin nispeten ucuz olduğunu gördüm (intrenetten) ulaşım nasıl olur pek de bilmiyorum oraları da caddeye yakın falan yazıyor ilanlarda?

Hergün Ortaköy-Beyazıt git gel yorulursun be abicim.Kocamustafapaşa,Fındıkzade taraflarına baksan?

  • ladybug  (26.04.12 22:58:46 ~ 22:59:52)
kabataşa otobüs oradan da tramvay yapabilirsin. süresi 45 dakikayı bulur.

  • abartakus  (26.04.12 22:59:35)
yav bir seçenek de üsküdar. iskeleye 15 dakika yürüme bir ev var 1 saat sürecek iki vasıtayla. ortaköyden kabataşa falan otobüs var mıdır sık geçen ne kadar sürer? yorulacaz artık başka varsa alternatif bildiğin öeriye açığım.

  • hkaan  (26.04.12 23:00:05)
ortaköyden kabataşa araba yok. beşiktaştan aktarma yaparsın. 1 sene ortaköy-samatya yapmış biri olarak, yapma etme diyorum.

  • dampire  (26.04.12 23:14:49)
Üsküdar'daki ev de eziyet halini alır değil mi? 50 dakika tramvay+vapur bir de 15 dakika yürüme?

  • hkaan  (26.04.12 23:19:24)
ortaköy'de ucuza bulacağın daireden çok bir şey bekleme. ayrıca ortaköy beyazıt'a uzak. okuluna yakın bir yerlerde eve çıkmanı tavsiye ederim.

  • i ve been mistreated  (26.04.12 23:24:41)
beşiktaş'ta oturup beyazıt'da okumuş, 6 yıldır da ortaköy'de oturan biri olarak; 1-ortaköy'den eminönü'ne de kabataş'a da tek otobüsle gidilir. deniz kıyısındaki ana cadde üzerinden sarıyer tarafından gelen otobüslere binebilirsin. eminönün'nde inip 10-15 dakika aralardan yürüyeceksin ya da kabataş'ta tramvaya aktarma yapıcaksın.
2-trafik derdi olmasa bu yol yarım saatte bile gidilir. ama ortaköy trafiği pistir. otobüsten beşiktaş'ta inip ortaköy'e yürürsün genelde. ama okul saatleri iş çıkış saatlerinden farklı olacağı için trafiğe takılmaya da bilirsin.
3-fındıkzade-çapa ... sevemedim oraları. ama beşiktaş da olabilir. ya da galata kulesi civarı. 3 kişi orta karar bi eve sıkışabilirsiniz oralarda.
4-ortaköy'de bi oda bi salon 700 civarı bulunur. evler eskidir.
  • jimicik  (26.04.12 23:25:23)
Aynen fındıkzade çapa tarafını bende sevemedim bir türlü. ev arkadaşı olmadığı için de beşiktaş, kabataş, galata pahalı geliyor. çare ev arkadaşı bulmakta işte.

  • hkaan  (26.04.12 23:28:43)
biraz marjinal bi elemansan samatya-kumkapı tarafını tavsiye ederim sana.

kocamustafapaşa zaten candır, o ayrı...
  • hope ender  (26.04.12 23:55:52)
Yok malesef tamamen sıradan süt-memur çocuğu bir tipim.

  • hkaan  (26.04.12 23:58:57)
ozaman ya çapa ya beşiktaş. başka yerde olmaz.

  • hope ender  (27.04.12 00:12:56)
Peki abi.

  • hkaan  (27.04.12 00:29:27)
Ortaköy'ün yokuşu dik tepelerinde ucuz yerler var fakat aslında ortaköy ucuz bir semt değil.
Beyazıt'ta okuyan birisi için pek mantıklı bir yer de değil ayrıca.

Ortaköy dışında bir yerlere bakmalısın.
  • michael_knight  (27.04.12 00:47:25 ~ 00:51:27)
İstanbuldayım zaten civar yerleri az çok biliyorum kendime göre bir yer bulamadığım için ve ortaköy ucuz dedikleri için sordum. değilse işim olmaz zaten :)

  • hkaan  (27.04.12 00:51:42)
Ortakoy besiktastan nasi daha ucuz ya?

Gerci bence besiktasta da kalinmazdi da ben de 3 yil besiktas-beyazit yaptim.

Tek onerim tramvay yolundan fazla uzaklasma. Trafik derdi olmamasi cok farkediyor. En az 30-45 dkn onde olursun tramvayda.

Bi de ortakoy cok ters bi yer
  • esenboga  (27.04.12 00:54:23)