---d.i.y.e.t-- her gün akşam 4 km tempolu yürüyüş ne kadar kalori yaktırır.

bir saatte 4 km yürüyüş yapmaya başladım. akşam yemeğini 20:00 gibi yiyip hafif tempolu şekilde düz yolda yürüyüş yapıyorum. hali ile hızım da saate 4 km oluyor. düz yolda caddede yürüyorum. etkileri ne olabilir ? az mı çok mu yeterli mi ? cevaplayan arkadaşlara birer tik hediye...
veriler;
168 boy
100 kilo
39 yaş
erkek

biraz daha tempolu yürürsen 250-300 civarı yakarsın bence.

  • elikası  (26.04.12 22:35:05)
200 kalori kadar yakarsınız hafif tempolu yürüyüş ile. kilonuz boyunuza göre oldukça fazla gözüküyor ama devam edin. kendinizi çok da zorlamadan temponuzu artırmanızı öneririm.

beslenme konusunda uzmanla görüştünüz mü?
  • abartakus  (26.04.12 22:36:35)
yeter simdilik , yavas yavas arttirirsin alistikca

  • waterhardeningsteel  (26.04.12 22:39:00)
bir saat tempolu düz yolda yürüyüş 400 civarı kalori harcatır. Tempo ve zamanı yavaş yavaş arttırın bence.

  • charlesbukowskiineksi  (27.04.12 00:06:01)
kac kalori yaktigin onemli degil.
saatte 4 km hizli bir yuruyus degil ama, 15 dk da 1 km yapiyor. 10 dk da 1 km ye cekersen daha etkili olabilir.

acele etme. kilon makul seviyeye indigi zaman agir cardiolara baslayabilirsin.
beslenme cok onemli yalniz yürüyüşten öte.
  • sage  (27.04.12 11:34:07)