Yenidoğan bebekte işitme problemi

arkadaşlar merhaba, 3 gün önce 3,5 kilo ağırlığında, 51 cm boyunda sağlıklı bir erkek çocuğumuz oldu :) bugün ilk muayenesine götürdüğümüzde sol kulak testten geçemedi ve 1 hafta sonra tekrar gelmemizi söylediler. anne karnındaki sıvının kulakta tıkanıklığa neden olmuş olabileceğini belirttiler ama benim içim rahat etmedi.. bu konu hakkında bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşlar var mıdır acaba??? çok moral bozucu bir olay, inşallah bir şey çıkmaz

sezeryanla dogduysa sikismadigindan atamamistir belki suyu henuz . 1 hafta 10 gune kadar cigerindeki kulagindaki ne varsa atar mis gibi olur , biliyorum ilk zmanlar cok zor evham yapmamak ama , iyi dusunun iyi olsun , koklayin o melegi benim yerime

  • waterhardeningsteel  (26.04.12 23:23:28)
hayırlı olsun öncelikle ... benim yeğenimde aynısı oldu bir kulak duymuyor dedi.. hiç merak etme çok normal bir şey bu 3 hafta içinde semptom tamamen ortadan kalkıyor.. 1 hafta sonra gel demelerinin sebebi de bu zaten.. tekrar gel de diyebilirler ama sorun olacağına ihtimal bile vermiyorum..

  • nasilya  (26.04.12 23:33:12)
çok teşekkürler, gerçekten çok rahatladım :)

@waterhardeningsteel
mis gibi kokuyor gerçekten :) her fırsatta kokluyorum
  • fatihdr  (29.04.12 01:22:05)
ileride burayı okuyupta faydalanmak isteyenler olacaktır. ben sonucu yazayım:

o problemden 1 hafta sonra işitme testi yeniden yapıldı ve iki kulakta mükemmel çalışıyor şekilde çıktı. bebeğinizde böyle bir şey çıkarsa -en azından- bizim kadar tırsmayın, geçiciymiş
  • fatihdr  (05.05.13 00:54:37)