Couchsurfing Olayları

Bu couchsurfing olayı çeşitli suistimaller için çok uygun bir ortam sağlıyor. Bırak böbreği, adamın ruhunu bile alabilirler gibi. Duyduğunuz kötü olaylar var mı bu couchsurfingle ilgili?

Arada irili ufaklı tatsızlıklar (yavşaşma, ufak tefek hırsızlık vs) oluyor tabi, ama büyük çoğunluk herhangi bir sorun yaşamıyor. Özellikle referansları fazla ve iyi olan birini seçerseniz sorun yaşama ihtimaliniz çok çok düşük.

  • 386 dx  (24.04.12 12:58:07)
referans ve kefil olayları var. güvenlik zaaflarını minimuma indirgemeye çalışıyorlar. ama 10 tane referansı, 3 tane kefili olan biri dahi böbreklerinizi çalabilir.

  • rony  (24.04.12 12:59:53)
Kimsenin böbrek falan çaldığı yok, nereden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri?

  • 386 dx  (24.04.12 13:01:11)
çaldı demiyoruz, çalabilir diyoruz. sadece bir ihtimal.

  • rony  (24.04.12 13:01:47)
kötü olaylar var tabi. Türklerin sitedeki yabancılara gel bende kal diye mesaj atmaları, Türklerin evlerinde kalmaya gelen bayanlara, direk olarak gel sevişelim demeleri gibi rezillikler var

  • bonjurkes  (24.04.12 13:09:43)
bizzat başıma gelmiş en kötü şey yavşama oldu. ağırladığım kızlarda da en kötü böyle olmuş. ama şöyle bir şey de var

"On 5 March 2009 in Leeds, UK, a Moroccan man named Abdelali Nachet raped a woman from Hong Kong who stayed at his place through the CouchSurfing project.[12] Nachet was sentenced to 10 years in prison.[13]"
  • la noix  (24.04.12 13:12:57 ~ 13:22:22)
gider ordan birine asık olursunuz. sonra boku yersiniz. bu da bı ihtimal.

  • buyrun  (24.04.12 13:40:31)
takılmayın böyle şeylere ya.benim hiç referansım yokken 1 senede 6-7 istek geldi.gayet memnun ayrıldı misafirlerim.Güvenmiyosanız gitmeyin ya da misafir etmeyin.boku çıkarılmamış ender sitelerden birisi cs.bırakın öyle kalsın.

  • al basmadan donu var  (24.04.12 14:14:29)
her türlü referansa rağmen böbreklerinizi çalabileceklerini düşünüyorsanız, sokağa çıktığınızda kaçırabilirler. sahte cafe'ler, bar'lar açıp çaya, birya hap atıp uyutup sikebilirler. sonu yok ki bu "yapabilirler"lerin

  • hınzırpaşa  (24.04.12 14:21:50)
İş kötümser hayal gücüne kalırsa tabiki sınır yok fakat yaşanmış, başa gelmiş kötü olayları sormuştum. Şu ana kadar global olarak gözüken bir tecavüz vakası dışında büyük sorun yok gibi gözüküyor. Daha küçük çaplı hırsızlık, yavşama gibi problemler ağırlıkta gözüküyor.

  • reyals  (24.04.12 15:08:15)
ben ve yakın çevremden misafir edip, misafir olan çoktan az, azdan çok insan biliyorum. en ufak bir problem yaşamış değiliz. referanslara fazlasıyla dikkat ettiğimizi ekleyeyim.

  • hınzırpaşa  (24.04.12 15:29:54)
türkiye'de daha çok karı kız amaçlı kullanılıyor. geri kalanında referans olayı yeter

  • yuto  (24.04.12 15:32:27)