Nefes darligi

Merhabalar.
aldigim nefes yetmiyormus gibi geliyor, derin nefes almam gerekiyor. Bazen o bile yetmiyor. Boguluyormus gibi hissediyorum. Gittigim doktorlardan birisi psikolojik oldugunu soyledi, digeri burnumda et oldugunu soyledi -ki ameliyat oldum- bir kac ay rahatti, ondan sonra yine basladi nefes darlanmam. Rn son gittigim doktor da alerji olabilacegini soyledi. Yalniz hic biri bir cozum uretmedi.

Bu durum genellikle nefes almayi hatirladigim zamanlarda ortaya cikiyor. Bir de cok bunaldigimda.

Hava acligi falan da diyenler var.

Yalnizca ben cok sikildim bu durumdan. İnsanlar da onlara tepki olarak yaptigimi falan dusunuyorlar.

Ne yapabilirim ey duyuru ahalisi?

not: sigara icmiyorum, spor yapiyorum.

mideyi bi kontrol ettir

  • ceymısın  (24.04.12 02:20:29)
nefes aldigini hatirladigin zamanlar zaten dogru bi sekilde nefes alip veremiyosun. bence de psikolojik, sürekli aklina nefes aldigin geliyor. nefes bilinçsiz alip verilen bi sey.

bence baska bi seye odaklan.
  • yarey  (24.04.12 02:26:24 ~ 02:26:54)
nefes egzersizleri öğrenip bunu yaşadığınız zaman yaparsanız sorun çözülür diye düşünüyorum. psikolojik bile olsa, ki zaten psikologlar da bunu öneriyor.

  • Demet  (24.04.12 02:41:21)
Derin derin nefes alamıyor olsa idin nefes darlığın var denilebilirdi. Özellikle nefes aldığını fark ettiğin anda ve bunaldığın anda yaşıyor oluşun da konunun nefes darlığı olmadığı kanısını güçlendirir nitelikte. Görünürde, ilk gittiğin doktor haklı gibi duruyor. Stres kaynaklı olması muhtemel. Nefes ölçümü, röntgen, vb. sonuçları nasıl çıktı? Ameliyattan sonra durum nüksettiğinde, burnun için kontrole gidip doktora şikayetini bildirdin mi? Bunlar dışında, spor yapmak için elverişli olup olmadığına dair kontrole girdin mi?

  • greenish  (24.04.12 02:41:26)
bende de var aynısı, çok stresli olduğum bir zamanda ortaya çıkmıştı. şimdi ne zaman strese girsem yine başlar nefes darlığı. doktorlara falan da göründüm hep.

psikolojik olduğunu varsayıyorum tabii seninkinin de. benimki psikolojik bir şey. derin derin nefes alıyorum öyle zamanlarda. kafayı boşaltmak lazım, psikiyatrist falan belki de.
  • rectoa  (24.04.12 03:20:36)
Göğüs doktoruna gittiysen ve kalp problemin de yoksa çok üstüne düşme.
düşünmemeye çalış.

  • i am what i am given  (24.04.12 16:00:57)