[]

erasmus ev arkadaşı

odamı birine kiralayacağım 4 aylığına her konuda anlaştık ama sözleşme tarzı bi şey imzalatılmalı mı sizce?

depozito alacağım + bir çok konuda sözlü olarak anlaştık (eve girecek çıkacaklar, sigara içilmemesi, alkolün gürültünün abartılmamsı vs..) ama yine de içim rahat değil

tecrübeleriniz var mı? paylaşırsanız sevinirim

ne demeli ne yapmalı mevzu nasıl ele alınmalı

 
sözleşme imzala her halukarda.


  • nothanxhoney  (23.04.12 20:51:07) 
Sözleşme ne yahu. Ortada öyle resmi bir şey yok. Sanki vergi veriyorsun da sözleşme yapacaksın.
Yabancılar zaten korkak, çekingen oluyorlar.
Hani sözleşme gibi resmi gibi değil de bir kağıda o konuştuğunuz 3-5 kuralı yazıp imzalayın bari (senin ona karşı sorumluluklarını da yaz ki canı sıkılmasın {24 saat sıcak su olacak, ev gürülütülü olmayacak cs.])
Karşındakine pek güvenmediysen iptal edip yeni birini ara evinin potansiyeli varsa. Ama yani Erasmus'lu öğrenci bu kaçak işçi değil, zarar geleceğini sanmıyorum.
  • michael_knight  (23.04.12 21:32:53) 
ahaha naptınız ya sözleşme falan. daha önce hiç biriyle beraber yaşamadınız mı? konuşacaklarınızı konuşmuşsunuz zaten, bir sorun olursa bak bebişim şöyle şöyle oldu bunları yapma dersiniz. anlaşamayacak gibiyseniz de kardeş böyle olmayacak (bro da diyebilirsiniz tabi opsiyonel olarak) der atarsınız evden evinizi gasp edecek değil ya.


  • dwyn  (23.04.12 22:19:20 ~ 22:19:47) 
ahahah sağolun


  • superb  (23.04.12 22:40:12) 
şartlara uymazsan siktir ederim ona göre akıllı ol de anlar o.


  • rony  (23.04.12 22:50:01) 
daha önce başkasıyla yaşadım, şimdi tek yaşıyorum.

sözleşme yabancı biri olduğu için lazım bence. evin ağzına sıçar gider kalırsın öyle. yurtdışında türklere farklı davranılmıyor.
  • nothanxhoney  (24.04.12 02:08:21) 
beynini sikecekler.


  • il padrino  (24.04.12 03:24:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.