klasik müzik

mutlu günler arkadaşlarım.

şimdiye kadar hep hoşuma gitmiştir lakin hiç oturup da adamakıllı dinlemişliğim yok.

artık oturup adamakıllı dinlemek istiyorum. nereden başlayayım? ne yapayım?

benim önerim belki de sana çok klişe gelecek ama beethoven'dan başla. benim kişisel favorim 7. senfonisidir.

  • e.galois  (23.04.12 16:57:29)
yukarıda klasik müzik diye aratırsanız sizin gibi öneri isteyen birçok kişiye önerilmiş şarkılara ulaşabilirsiniz. tabii yine kimsenin önermesinde sakınca yok ama sadece size söyleyeyim dedim daha böylece daha fazla kaynağa ulaşmış olursunuz hem.

  • sanal hayvan  (23.04.12 16:58:14)
vivaldi olabilir. süperdir rahmetli.

  • truvaiti  (23.04.12 17:01:54)
biri daha sormuştu, bunları bi dinle;
Brahms - Hungara. No: 1. 2. (tom ve jerry swh) 4. 5. (bi reklamda vardı)
Beethoven - 5. 8. Fur Elise, Moonlight Sonata
Bach - Toccata And Fugue D Minor, Canon
Stephen Salters - Largo al Factotum
Boccherini - Quintet No: 11
Karl Jenkins - Palladio
Mozart - Alla Turca, Pequena Musica Nocturn, Pantasie in D Minor, 25. 31. 40.
Russian - Kalinka Katuisza, Midnight in Moscow
Tchaikovsky - Waltz of the Flower, Dance of the Sugarplum Fairy
Vivaldi - Concerto in B Minor, The Four Seanson Summer Presto
  • buzzer  (23.04.12 17:06:30)
Barok donem muziklerini dinleyerek baslamalisiniz.
Vivaldi, bach, pergolesi...

  • nocturness  (23.04.12 17:29:18)
Joseph Haydn

tektir benim için
  • inayet prensi  (23.04.12 17:39:56)
ve bence

bir sürü farklı adamdan bir sürü farklı eser dinlemek yerine bir adamın birkaç eserini dinleyin. kulak dolsun.

yani 1 saat ingilizce 1 saat arapça 1 saat çince listening yapmak yerine 3 saat ingilizce listening yapın

gibi.

"Vivaldi Concerti di Parigi & Concerti per molti Istromenti Modo Antiquo"

[<<<malum>>> ortamlardan bulup hemen indirin. yanına bir anahtar kelime yazın çıksın işte...]

çok iyidir.

özellikle içindeki şu:

bit.ly

  • truvaiti  (23.04.12 18:09:24 ~ 18:10:09)