BMW 116i'yi nasıl bilirdiniz?

evet genşler soru başlıkta.

genelde şehiriçi kullanım için, absürd çok yakmayan, içi konforlu ve güzel tasarımlı, donanım olarak da iyi bir araba araştırınca ilk seçenek olarak bunu buluyoruz. kesinlikle otomatik vites mümkünse dizel bir şeyler baktık fakat bunun dizelinde otomatik vites yokmuş.

116i;

nedir ne değildir?
verilen paraya (70-75 bin arası) değer mi?
çok mu yakar? bunun yerine dizel mi tercih etmeliyiz?
dizel versiyonuna otomatik vites gelir mi?
daha iyi alternatifleri var mı?

1 kasa bmw'nin en kötü kasası. hani 2. el 30 bin falan deseniz susardım da 70-75 bine temiz 5.20 dizel bulursunuz :)

  • ugandareisicumburu  (23.04.12 13:56:30)
az kilometre yapacaksanız benzinliyi tercih etmeniz daha avantajlı.

ayrıca araç olarak polo tavsiye ederim.
  • disfircasiyimben  (23.04.12 14:01:44 ~ 14:04:12)
Gereksiz derecede cok yakar. Yeni kasa haric gorunusu de berbat bence. 70-75 bin liraya bir ustte dendigi gibi 520 alirsiniz yahu. Hic olmadi sifir volvo s40 alirsiniz missssler gibi. Degmez hocam.

  • serkan temiz  (23.04.12 14:03:48)
BMW alacaksan 1.6 alma. 2.0'dan asagi dusme.

Millet VW'lerin otomatigini falan ovuyor ama BMW'nin otomatik vitesi gibisini zor bulursun. Manuel zekasinda, titremesiz, gecikmesiz, muthis bir sey.

BMW'nin dizelinin surus zevki de baska bir seyde yok.

Bunlari soyledim diye "1.20 d mi alayim" diye dusunme sakin. 2.0d alacaksan gidip 3.20d alman lazim. "O kadar yuksege cikamam" diyorsan, o zaman hic kiyma 75 bin lirana. Git VW Golf 1.4 al.

Sozun ozu, 1 kasasi, pazarda tutunma sansi olmayan, kendini hicbir sekilde differentiate ettiremeyen, birkac meraklinin sirf BMW olsun diye aldigi bir modeldir. Bence hic bulasma. Zaten 2. eli de yok.
  • anamuhalefet  (23.04.12 14:03:51 ~ 14:05:37)
peki dediğiniz gibi başka bi modeli düşünsek; örneğin 320d'yi, bu araba tam otomatik midir? tavsiye eder misiniz? 2. el olarak (2008-2010) ortalama fiyatı nedir?

  • vengeance is mine  (23.04.12 14:05:55)
dayım çiftkurtlarda çalışıyor dolayısıyla arabadan iyi anlıyor 1 serisi için ve mercedesin 2010 kasaları için hiç de iyi konuşmuyordu.

  • scapegoat  (23.04.12 14:14:41)
3.20d tam otomatiktir, evet. E90 serisini alacaksan mutlaka makyajli (facelifted) modeline bak. 2009-2010'lar makyajlidir, guzeldir.

2010 model 40.000 kilometrede, temiz bir E90'i 85-90.000 TL civarinda bulabilirsin.

2. el BMW alacaksan dikkat edecegin iki unsur var:
1- Borusan veya Kosifler cikisli olsun. Paralel ithalatla gelenlerin sifirlari bile sifir olmayabiliyor. Almanya'da kaza yapmis araclari "sifirlayip" burada sifir diye satiyorlar. Sonra da sana 2. el, ilk sahibinden diye veriyorlar. Ayrica, ruhsata isletilmemis aksesuarlar da cikabiliyor. Basina bela alma.
2- Kilometresiyle oynanmamis olmasina dikkat et. O yuzden esnaftan, tuccardan, muteahitten, genc serseriden araba alma. Memur olsun, doktor olsun, kafasini kaldirmadan 9-7 calisan muhendis olsun; oyle birinden al. Temiz, kulturlu, kilometreyle oynatip kazanacagi uc-bes kurusa tamah edecek kadar dusmeyecek birilerinden al. Bu tipler haricindeki herkes sahtekardir, para icin babasini bile satarlar. Arabalarini satmaya karar verdikleri an Eurodiesel kullanmayip birakip ucuz diesel ve hatta 10 numarali yag kullanirlar. "Ne de olsa baskasina verecem arabayi" derler. Ucuza verseler de uzak dur.
  • anamuhalefet  (23.04.12 14:17:51)
çok değerli bilgi ve yorumlar için teşekkür ederim.

aslında 320d kullanan birinin de yorumları olsa daha iyi olur.

örneğin şöyle bir ilan var. 0 116i fiyatına 2008 320d: www.sahibinden.com
  • vengeance is mine  (23.04.12 14:39:59)
tekniğini falan bilmiyorum da, 116i'lerin görüntüsüne bayılıyorum. fıstık gibi araba. a3'ten falan kat kat iyi gözüküyor bence.

erkeğim, yaş 23.
  • sen git ben geliyorum  (23.04.12 15:02:45)
1.16 3.20 ve a3 kullanan birisi olarak tercihim kesinlikle 3.20 70bin üzerine de çok rahat çok temiz 3.20 bulabilirsin. 2009 -2010 modellerine bakabilirsin.

  • john daniels  (23.04.12 16:49:49)
www.sahibinden.com audı a5
www.sahibinden.com a4 dizel otomatik
www.sahibinden.com a4 1.8 tfsi
www.sahibinden.com 3.18 dizel otomatik
www.sahibinden.com 3 20 dizel.
  • what god knows about you  (23.04.12 16:51:49)
arkadaslar iyi diyorsunuz da 110 kusure de sifir bmw 320d var. 85 90 i veren onu da kasar verir. 2012 yeni kasa bmwsi olur.

gelelim 1 serisine. 75 bin lira verip 1 almak biraz sacmalik. bir kere kimse ooo bmw demiyor. adam kasmis kasmis zorla bmw almis diyor. yani hava atacaksan degmez. dedikleri gibi 45bin lraya vosvos golf al.

bmw karizmasi 3 serisinden baslar. yeni kasa varken ikinci el bir eski kasa almak da pek mantikli degil.

isin zor:)

bu arada garantisi bitmis luks araba almak buyuk risk. arabada kronik bir sorun varsa servislerde ugras dur. audi bmw riskli mercedes daha riski az grupta. 100 bin lira para bayiliyosun arabada sorunlar var. saka gibi bir durum. bunlari da dusunmek gerek.
  • roadrunnerr  (23.04.12 20:08:20 ~ 20:13:19)
bmw'lerde garanti suresini 5 yila uzatma imkani var. bazisi araba sifirken aliyor bu paketi, bayagi ucuza geliyor. onu yaptirmis birini bulursaniz, 2009-2010 model bmw'yi rahatlikla alabilirsiniz.

  • anamuhalefet  (28.04.12 22:29:29)
audi A3 tercih et derim..

  • dokuzonbeş  (28.04.12 22:51:08)